PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=449973}

Fala

Die Welle
7,4 33 603
oceny
7,4 10 1 33603
6,3 3
oceny krytyków
Fala
powrót do forum filmu Fala

Herr Wenger

ocenił(a) film na 9

Ciekawa jestem, jak oceniacie Reinera jako nauczyciela? Jakie według was popełniał błędy, co
według was w jego metodach nauczania było ciekawego, pozytywnego? Lepszy był jako kumpel, do
którego mówi się po imieniu czy jako nauczyciel poważny i wymagający dyscypliny?
I jeszcze jedno...
Zastanawiał się ktoś może co by było, gdyby Wieland nie sprzątnął mu sprzed nosa zajęć z
anarchii? W końcu Wenger był na ten temat mocno nakręcony :D

ocenił(a) film na 9
pani_kofeina

Oglądałam ten film z rok temu, może dawniej i nie pamiętam wszystkich szczegółów, ale pamiętam, że Reiner od początku mi się nie podobał, ani jako nauczyciel ani jako 'ziomek'. Odniosłam wrażenie, że on czerpał przyjemność z bycia założycielem Fali, a na sam koniec zrobił z siebie ofiarę.

pani_kofeina

Co by było ? ;)
Nic, zwyczajnie nie byłoby filmu ;)
Jako nauczyciela oceniam go bardzo wysoko, gdyż potrafił zapanować nad klasą i poradzić sobie z nawet trudniejszymi przypadkami.
Potrafił stworzyć ciekawe zajęcia i zachęcić ucznia do słuchania,
zawiódł bardziej jako człowiek..

Ale dzieci również nie grzeszyły inteligencją, niestety...

pani_kofeina

Miałaś okazję obejrzeć dokument z prawdziwymi bohaterami tego eksperymentu oraz z jego pomysłodawcą?

http://www.filmweb.pl/film/Plan+lekcji.+Dyktatura+Trzeciej+Fali-2010-644971

ocenił(a) film na 9
supnopl

dzięki wielkie, chętnie zobaczę :)

pani_kofeina

Nie ma za co :) Warto, niesamowite na co odważył się wykladowca, choć jak sam twierdzi nie powtórzyłby eksperymentu mimo że tak wiele nam powiedział o nas samych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones