PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=449973}

Fala

Die Welle
7,4 33 596
ocen
7,4 10 1 33596
6,3 3
oceny krytyków
Fala
powrót do forum filmu Fala

Naprawdę podziwiam Niemców, za to, że potrafią robić dobre filmy odnoszące się do faszyzmu, swej histofii i jej demonów. Czy ktoś wyobraża sobie film typu Katyń zrobiony przez Rosjan? Sam film ogląda się całkiem, całkiem ,acz bez zachwytu, ale niemal kończąca film scena w aulii i przemowa nauczyciela....GENIALNA!!! Sam film na 6-7, ale za końcówkę 10, stąd daję 8!

ocenił(a) film na 8
sebol04

No tak, ale to było oparte na pierwowzorze z USA, na wydarzeniach ze szkoły amerykańskiej. Z tym że w niemieckiej wersji są zawarte odniesienia do faszyzmu.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
markin

Sprawdź dobrze swoje drzewo genealogiczne... Może znajdziesz w nim jakiegoś żydowskiego przodka...i co wtedy? Dramat na całą okolicę;)
A przy okazji rzuć przykładami wspomnianych mordów. Chętnie poszerzę wiedze historyczną.

sebol04

jaki znowu dramat a swoje drzewo dobrze znam genealogiczne
Michnik, Wolińska, NKWD, UB... poczytaj i poszerzaj tylko jak tam znajdziesz swoich przodków to co wtedy ? Radość na całą okolicę ;)

ocenił(a) film na 8
sebol04

Takie samo miałam odczucie po oglądnięciu filmu.

ocenił(a) film na 7
sebol04

Proszę cię nie myl pojęć. Ja tu żadnego odwołania do faszyzmu nie widzę. No chyba, że chodziło ci o nazizm.

ocenił(a) film na 8
sebol04

Było takie hasło, że miarą dojrzałości narodu jest umiejętność obiektywnego podejścia do własnej historii. Czy coś w tym stylu, w każdym razie, sens ten sam. No, nam do takiej dojrzałości jeszcze daleko, patrząc chociażby na reakcje polskiej publiczności na "Pokłosie", np.

sebol04

Tak, ja też ich za to podziwiam. Zwłaszcza w tym przypadku: http://www.filmweb.pl/serial/Nasze+matki,+nasi+ojcowie-2013-625585

Obiektywizm pełną gębą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones