PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=449973}

Fala

Die Welle
7,4 33 603
oceny
7,4 10 1 33603
6,3 3
oceny krytyków
Fala
powrót do forum filmu Fala

Oglądałam "Falę" w oryginalnej wersji językowej na seminarium magisterskim. Promotor przywiózł kopię filmu z Francji, twierdząc, iż budząca kontrowersje "Fala" późno doczekała się tam premiery. W Polsce zaś - wg jego informacji - nie było jej wcale i nieprędko będzie. Podobno istnieje obawa przed publiczną demonstracją ukazanych w filmie technik typu manipulowanie młodymi umysłami, oraz instrukcja obsługi dla chuliganów (no bez przesady... widywałam naprawdę mocniejsze samouczki:)). Reasumując: "Fali" w Polsce nie ma.
Odrobinę kłóci mi się to z informacjami zawartymi na tej stronie, czy też faktem, iż w sieci mamy do ściągnięcia piracki film z lektorem (nie oglądałam go, nie widziałam napisów, nie wiem skąd się wziął...).
Zanim pogadam z promotorem: gdzie wy oglądaliście film? Czy był ktoś na nim w kinie, czy jest dostępny w wypożyczalniach? Może słyszał ktoś o jakichś szumach związanych z jego premierą?

ocenił(a) film na 7
Haletha

na 100% ten film jest w wypożyczalniach Beverly Hills na DVD. nie wiem kiedy była premiera, ale niezaprzeczalnie BYŁA. Zaskakujące jest tylko że tak późno...

użytkownik usunięty
Haletha

em, ja byłam na nim w kinie.

tak około 16 grudnia 2009.

Haletha

film ogladalam w niemieckim jezyku, na lekcji niemieckiego w niemieckiej szkole, wiec co do polskiej wersji to szukam jej i cos nie moge znalezc tak zeby tylko obejrzec... (nie lubie sciagac filmow).. ale napisalas, ze jest dostepna wersja z lektorem, wiec szukam dalej :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones