PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=449973}

Fala

Die Welle
7,4 33 596
ocen
7,4 10 1 33596
6,3 3
oceny krytyków
Fala
powrót do forum filmu Fala

Witam,

kiedyś dawno temu widziałem fajny film, który mi zapadł w pamięć ale nie tytuł niestety nie.

Film jest prawdopodobnie też niemiecki, a patrząc na rodzaj taśmy filmowej i sposób kręcenia przypomina troszkę bardziej teatr.

Główna akcja opiera się na tym, iż dzieci (wiek 10-16 lat +/-) postanawiają osądzić kolegę ze szkoły, który źle się zachowuje. Przeprowadzają oni nad nim proces w ruinach jakiegoś opuszczonego budynku i wyznaczają mu upokarzającą karę.

Następnie postanawiają zrobić to samo ze swoim nauczycielem ze szkoły (który im tam za coś podpadł) i zwabiają go w miejsce tam gdzie poprzednio odbyla się rozprawa. Krępują go i skazują na zamknięcie w jakimś pomieszczeniu na jakiś czas.

Dzieci totalnie zapominają o nauczycielu i całej historii nie karmią go ani nie poją przez cały ten czas. Nauczyciel wiesza się w swojej "celi", a dzieciaki bojąc się odpowiedzialności wymyślają, że nauczyciel wraz z innym panem zwabiał chłopców do zabaw seksualnych w te podziemia i że to ten wyimaginowany wspólnik go pewnie zabił.
Taką wersję wmaglowują policji.

Jeżeli ktoś zna nazwę tego filmu to niech proszę da znać :)

ocenił(a) film na 9
traleka

Harry Potter :) zaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa krotttki

traleka

Chodzi Ci prawdopodobnie o film "Więzień Nienawiści" z Edwardem Nortonem

mroczek21

To na pewno nie jest "Więzień nienawiści"...

traleka

Ten film o ktory ci chodzi to pewnie "Eksperyment"

blackbird66

sorki, ale żaden z wymienionych filmów to nie jest.

Jeszcze mi się przypomniało, że widziałem ten film prawdopodobnie pod koniec lat 90 tych.

ocenił(a) film na 8
traleka

Ale z Was zryte łby.
Ani Eksperyment ani Więzień Nienawiści nie pasują.Nie piszcie też Fabryka Zła bo się ośmieszycie jeszcze bardziej.MOże Szkoła Rocka co?


Chodzi o
Killing Mr. Griffin

http://www.filmweb.pl/f40005/Killing+Mr+Griffin,1997

Wojtek_dpo

Niestety to nie ten film, choć treścią jest mu o wiele bliżej do wcześniejszych propozycji forumowiczów.

ocenił(a) film na 8
traleka

Na FW jest zły opis...
http://en.wikipedia.org/wiki/Killing_Mr._Griffin

ocenił(a) film na 8
Wojtek_dpo

To na pewno ten...

Opis z Wiki zgadza się z Twoim w 100%.

http://www.youtube.com/watch?v=tYEd5D1x6NU

Wojtek_dpo

Czytałem już wcześniej ten opis na Wiki. Początek rzeczywiście bardzo mocno zbliżony, ale są małe ale.

1. W filmie ginie tylko jedna osoba nauczyciel, który popełnia samobójstwo w zamknięciu (WIESZA SIĘ).

2. Dzieciaki są w wieku pasującym pod podstawówkę raczej niż liceum.

3. Jeszcze mi się przypomniały, że one chyba nosiły mundurki, więc akcja się mogła toczyć w którymś z krajów gdzie mają taki obowiązek np. Anglia, może któryś z krajów Skandynawskich, a może Niemcy.

4. Główne przesłanie filmu to jest to, że dzieci nie powinny podejmować się tak poważnych spraw jak sądzenie kogoś (na początku to wygląda na nie winną zabawę w dziecięcy sąd, np. nad kolegą który źle się w stosunku do innych dzieci zachowywał).

ocenił(a) film na 8
traleka

Hmmm...remake raczej nie wchodzi grę bo to telewizyjny film.Ale były podobne sztuki teatralne...nawet polska...więc może to była sztuka oparta na książce?

ocenił(a) film na 8
Wojtek_dpo

http://www.mtv.com/movies/movie/135920/moviemain.jhtml

Kolejny podobny.

Wojtek_dpo

Tu niestety nauczycielkę uczniowie dręczą, a w tamtym był nauczyciel.
Poza tym dzieciaki znowu są za stare.

Ten film o którym pisze momentami przypominał mi bardziej "Władce much" niż np. Eksperyment, Fale czy inne filmy tu sugerowane.

Po za tym to na pewno była jakaś produkcja niszowa, niż hollywoodzki hicior wszystkim powszechnie znany. Dlatego takie problemy z odszukaniem tego filmu.

traleka

Początek lat 90 mówisz?
Pełna chata.

ew

Bill Cosby Show

dziękuje

ocenił(a) film na 8
traleka

No i chrapkę zaczynam łapać na niego...

traleka

Wiesz już jaki to film? Bo sam go szukam od lat...

StrefaMroku1982

Niestety nadal nie wiem.

traleka

Kolega mi powiedzial że to może być "Policja" i to wygladało troche jak teatr tv. Ale dalej nie moge nigdzie tego znalezc. Daj mi koniecznie znac jak ci sie uda!

Wojtek_dpo

jak widzisz, twoje propozycje tez nie sa trafne wjenc zacznij od siebie bo sam masz zryty musk cioteczko
;-)
mjau

traleka

Proponuję obejrzeć film "Cicha Furia" - zapis dokumentalny eksperymentu przeprowadzonego przez wybitnego psychologa, Philipa Zimbardo.
W eksperymencie podzielono grupę studentów losowo na dwa zespoły - "więźniów" i "strażników". Najpierw był śmiech i żarty, ale potem studenci wczuli się w role...
Eksperyment przerwano w połowie, a wszyscy jego uczestnicy musieli znaleźć się pod opieką psychologów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones