PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=449973}

Fala

Die Welle
7,4 33 596
ocen
7,4 10 1 33596
6,3 3
oceny krytyków
Fala
powrót do forum filmu Fala

zbyt delikatny jednak

ocenił(a) film na 3

Liczyłam, ze będzie podobny do "Naszej klasy", a dostałam film dobry dla nastolatków. Nuda

golkas0

Mnie się wydaje, że to właśnie miał być film dla nastolatków, ukazujący im, że człowiekiem nie mającym w życiu perspektyw, ambicji, zainteresowań bardzo łatwo jest manipulować.
Ale być może się mylę, dawno go oglądałam... może coś pomieszałam.

ocenił(a) film na 8
golkas0

Delikatny...Na końcu dochodzi do postrzelenia i samobójstwa. Cóż za opinia.

ocenił(a) film na 3
Lisowczyk

Jest faktycznie postrzelenie, ale sam film był zbyt ugładzony, po opisie wnosiłam, ze będzie to cos bardziej emocjonalnie przerazajacego, cos co mnie rozwali na dłuzszy czas. Pewnie miałam zbyt duże oczekiwania w stosunku do tego filmu, ale czemu mialabym ich nie mieć, zanosiło się na cos lepszego

ocenił(a) film na 8
golkas0

Nazizm był przerażający. Przecież do tego odnosi się ten film. Do kultu jednostki, manipulacji, agresji i mrocznej stronie człowieka. Trudno, żeby przez cały film odchodziło lanie po ryju i kopanie po żebrach. Obejrzyj sobie American History X jeżeli szukasz jeszcze mocniejszych historii.

ocenił(a) film na 3
Lisowczyk

Nie chodzi o przemoc fizyczna, czasem groza i napiecie jest budowane w filmie za pomoca innych środkow niz ta fizyczna przemoc. Dla mnie ten dramat był zbyt lajtowy, ale Ty masz prawo uwazac inaczej i to jest fajne, ze sie roznimy w sposobie postrzegania swiata, w tym filmow

ocenił(a) film na 7
golkas0

Uważaj ,bo i Ciebie dopadnie fala za barak podporządkowania się większości oraz wygłaszanie doktryn niezgodnych z powszechnie tu obowiązującymi. ;)

ocenił(a) film na 3
Bokciu

Haha, no własnie cos jest na rzeczy z tym, ze jak wiekszosc uznaje film ogólnie za dobry, to wyłamanie się (bynajmniej nie z jakies nie z przekory, tylko faktycznie dlatego, ze film w moim odczuciu był taki jak go oceniłam) spotyka się z konsternacją i próbą przekonywania, ze jestem w blędzie i pewnie się nie znam, a w ogole to powinnam ogladac same filmy typu "Srpski film" jesli chcę adrenaliny.A ja po prostu lubię jesli cos mnie poruszy, wstrzasnie, spowoduje opad szczeny w doł, tu tego nie było i stad niska nota.

ocenił(a) film na 7
golkas0

Coś jest na rzeczy z tym "Srpskim filmem" skoro lubisz być szokowana.
Myślę ,że ten film łączy w sobie wszystkie te cechy które wymieniłaś. Może należałoby tutaj przytoczyć jeszcze kilka tytułów do kolekcji filmów nieco wstrząsających ...."Salo 120 dni sodomy" , "Angst" , "Siódmy kontynent" , "Bennys video" czy też " 3069 dni".
Dzikich historii nie wpisałem gdyż widziałaś, świetny film tak na marginesie. ;)

ocenił(a) film na 5
golkas0

Masz absolutne prawo do własnego zdania i tak trzymaj nawet jeżeli byłbyś(abyś) odosobniony(a). Niejednokrotnie takie głosy pobudzają do myślenia. No a film !? Manipulowanie człowieka przez człowieka - toż to historia stara jak świat mogąca dorównać najstarszemu zawodowi świata - wystarczy popatrzeć wokół siebie zaczynając od banalnej manipulacji jaką jest reklama. Nie daję temu filmowi trójki ponieważ uważam, że aż tak słaby nie jest - to taki sobie średni film - 5/10 !!!

ocenił(a) film na 7
golkas0

Mimo, że uważam ten film za dobry, muszę ci przyznać w tym punkcie rację. Produkcja zalatuje trochę filmem edukacyjnym przeznaczonym na lekcję wychowawczą :/

ScarlettElvie

bo to jest poniekąd film edukacyjny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones