PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32049}

Fanatyk

The Believer
7,4 114 896
ocen
7,4 10 1 114896
7,5 20
ocen krytyków
Fanatyk
powrót do forum filmu Fanatyk

Swastyka symbolizuje jedynie przychylność Boga.

Dlaczego jest więc zakazana?

Dlaczego mogę spokojnie wyjść w koszulce z sierpem i młotem (które to są symbolem najbardziej zbrodniczego państwa czyli ZSRR), a nie mogę wyjść na ulicę w koszulce ze swastyką?

Poza tym to jest chore, że w Polsce swastyka jest zakazana skoro była symbolem polskich legionów.

Tak samo chore jest to, ze u nas swastyka jest zakazana, a na przykład na Wyspach Brytyjskich jest dozwolona!! Przecież Syd Vicious z Sex Pistols normalnie chodził w czerwonej koszulce ze swastyką w białum okręgu!!!!

Co w tym złego? Co złego w tym symbolu? Przecież symbolizuje ona coś dobrego, przychylność Boga!

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
_mosquito_

Bo stała się znakiem symbolizującym i przypominającym o tym przerażającym szaleństwie holokaustu, które swój początek wzięło w chorej obłąkanej ideologii narodowego socjalizmu... Dlatego nie wolno i mam nadzieję że nigdy nie będzie wolno.

_mosquito_

Porównaj Swastyke i symbole o których mówisz?! Prostokątna swastyka w białym kole i na czerwonym tle?! jesteś głupi?

_mosquito_

Odradzam chodzenie zarówno z fastykami, krzyżami celtyckimi jak i napisami nsdap na odzieży. Wracając jednak do filmu, to jest on przykładem arogancji, nienawiści, agresji i driwny z religii. Widać chorobę psychiczną głównego bohatera oraz pozostałych skin'headów. Cóż, jego postać, przeżywa jednak wewnętrzne rozterki, spowodowane żydowskim pochodzeniem. W Polsce, dostrzegalna jest ignorancja, nienawiść i podobne zło. Niestety, ludziom może być wyłącznie "przykro". A rzeczywistość jest okrutna, ponieważ jest pełna chciwości.

Maciej_K_fw

Poprawiam - "swastykami".
Film, kończy się jednak w ciekawy sposób. Obraz jest nieco spokojniejszy niż "American History X".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones