PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=539042}

Fantastyczna Czwórka

Fantastic Four
4,8 49 293
oceny
4,8 10 1 49293
3,2 14
ocen krytyków
Fantastyczna Czwórka
powrót do forum filmu Fantastyczna Czwórka

Widocznie za długo się palił.

Madej90

Nie mam na myśli juniora tylko Nicka Furyego z alternatywnego świata czyli z Ultimate. I on był przed filmowym :)

ocenił(a) film na 3
Madej90

Bane urodzil sie w fikcyjnym poludniowoamerykanskim panstwie ale jego ojcem jest king snake - sir Edmund Dorrance. A co do kolorow to nie zaszkodzi trzymac sie komiksow. Chyba ze w roli czarnej pantery zobaczymy obsadzimy azjate... A co tam - bedzie chociaz wesolo...

Madej90

Akurat Bane nie jest Meksykaninem. Urodził się na Karaibach i był w połowie Brytyjczykiem, od strony ojca.

Ronnie8

Koleś sorry, ale chyba nie rozumiesz. Ciekawe co byś powiedział, jakby gen. Piłsudskiego zagrał jakiś czarnoskóry aktor... np. Eddy Murphy.

ocenił(a) film na 3
Immortal_Stasin

Tyle że Piłsudski to postać historyczna, która istniała naprawdę. A to jest postać fikcyjna. Takim komentarzem sugerujesz że masz problemy z odróżnianiem fikcji od rzeczywistości...

rozkminator

Coborga z Uniwersum DC zagrałby biały aktor, ale byłyby zamieszki.

ocenił(a) film na 3
matiwww2

Nie znam typa. Czy jego kolor skóry wnosi coś do fabuły? Np. należy do organizacji palącej białasów na stosie? Jeśli nie, to zamieszki wzniecone byłyby przez ludzi ograniczonych umysłowo.

rozkminator

Tak to wygląda w USA zamieszki od byle czego.

rozkminator

rozkminator,nie wiem czemu tak sie spinasz.johniego Storma moze grac czarnoskory aktor,ale to niech jego siostre tez bedzie czarna.Rasizm nie rasizm,mam to gdzieś,ale w rzeczywistosci to niemozliwe zeby siostra byla biala blondynka,a brat czarnoskorym.

ocenił(a) film na 3
hiepik

Typie, widziałeś film? :D Ona jest adoptowana. Chyba że chodzi ci o to, że niemożliwe jest żeby czarnemu białą dziewczynkę pozwolili adoptować? xD Ich pokrewieństwo na poziomie genetycznym nie jest ważne dla fabuły, bo mocy nie nabywają dziedzicznie przecież. Zwyczajnie, oprócz sentymentu fanów, nie ma żadnego powodu na poziomie scenariusza dla którego koleś nie mógł być czarny w tej wersji.

Ronnie8

Tony Mendez nie był był Meksykaninem, tylko Amerykaninem.

Angielska Wikipedia mówi:

'His father was of Mexican descent, and his mother had Italian, French, and Irish ancestry. Mendez was interviewed in Open Your Eyes magazine, and he explained that he never learned to speak Spanish, since his father died when he was quite young. "I think of myself as a person who grew up in the desert" he claimed, and saw no problem with Ben Affleck portraying him on screen.'

Ronnie8

Myślę, że trudno byłoby znaleźć dobrego aktora, który byłby prawdziwym Natywnym Amerykaninem. Poza tym Indianie "W tradycyjnej antropologii zaliczani są do rasy żółtej." - Wikipedia. A myślę, że gdyby natywnego Amerykanina zagrał azjata to miała byś jeszcze większe pretensje.

Tak samo do rasy białej zaliczają się też np. Latynosi, Hindusi (nie mylić z hindusami z małej litery czyli wyznawcami hinduizmu) i Arabowie. Myślę że jeśli Arab zagra w Arabskim filmie jakąś postać historyczną z Włoch lub Portugalczyk zagra Brazylijczyka to nic złego się nie stanie. Tak samo jak w Amerykańskim filmie Amerykanin zagra postać historyczną z Polski, nawet jeśli ten polak miał czarne włosy, a aktor brązowe to to też nie będzie takie straszne.

ocenił(a) film na 5
matiwww2

Ale syf... Twuu przez tą poprawność polityczną nastąpi kolejna wojna światowa. Jak to możliwe że on jest czarny jak smoła a jego siostra nie? Matka ich puściła się z "mudżynem" o długim falusie czy co?? Wyjaśni mi to ktoś?? Czekać tylko dnia jak James Bond będzie czarnym homoseksualistą podrywającym chłopców w imię poprawności politycznej. Porażka.

Kai1989

Akurat takie przypadki się zdarzają, nawet u bliźniaków i gdyby stworzyli nowych bohaterów rodzeństwo czarne i białe to ok, ale tu robią z białego czarne i to nie tylko tu.

Kai1989

Co za Gimbusiarski tekst... Dzieciństwa pewnie nie miałeś

Kai1989

No Ty jesteś zboczeńcem za to.

matiwww2

lolz

ocenił(a) film na 1
matiwww2

Proponuję Doom by miała tęczową pelerynę, a tak serio poprawność polityczna doprowadza mnie do kur... SuperGirl Czarny Olsen WTF? 4 Czarna pochodnia, teraz tylko by następny "nie aktualny" bond była czarny i muzułmanin który jest zakamuflowanym gejem :)

matiwww2

Samuel L. Jackson jako Don Vito Corleone ? Ok ?

SlasherManiak

To tego fani już by nie dopuścili.

użytkownik usunięty
SlasherManiak

Jako Sonny Corleone.
Morgan Freeman jako Vito, Jamie Foxx jako Michael i Will Smith jako Tom Hagen.

Hehehe :d

ocenił(a) film na 5
matiwww2

Ostatnio w każdej adaptacji komiksu musi być Murzyn i gej/lesbijka. Patrz: Arrow, Flash, F4

harry_rabbit

Ale z jednego z głównych bohaterów nie robią lesbijki cz geja.
To dobrze, że w serialach jest różnorodność bo tak jest świat, ale zmieniać tak postać to przesada.

ocenił(a) film na 5
matiwww2

Mi by nie przeszkadzało, że jest czarny gdyby Sue też była czarna. Przecież to rodzeństwo miało być!

harry_rabbit

Gdyby oryginalnie byli czarni, teraz ma być to przyrodnie rodzeństwo.

ocenił(a) film na 5
matiwww2

Grodzka powinna zagrać Von Dooma ;)

matiwww2

ta "różnorodność" robi się przewidywalna i jak widzę taki wątek poboczny raz X to wzdycham głęboko bo cóż mogę. oczywiście nie neguję Twojego zdania, wyrażam tylko swoje ;)

użytkownik usunięty
matiwww2

Hehehehe padłam:)

matiwww2

hahahaha 15/10, mistrz! :D

matiwww2

Jak tak dalej pójdzie to Joker z Suicide Squad okaże się gejem. Wielkie dzięki obrażalscy muzułmanie.

Joker140

A czy Jokerowi jest przypisana orientacja heteroseksualna?

matiwww2

Na początku w komiksach ze względu na kontrowersyjny wygląd miał być homoseksualny. Lecz dodali Harley żeby jakoś zmylić czytelników, w jednym z epizodów nawet chciał mieć z nią dziecko ale to trochę skomplikowane. Nawet jeśli będzie homo to trudno. Freddie Mercury był ok.

Joker140

W sumie to nie tylko wygląd.

matiwww2

A już się martwiłem, że ze mną jest coś nie tak i tylko mnie wku..... ta poprawność polityczna za wszelką cenę. Pochodnia czarny, Nick Fury czarny, Elektro czarny, Heimdall czarny... pominąłem jeszcze kogoś? Bo coś mi się tak wydaje... Co za syf.

sajok

Perry White, Iris West (Flash).

matiwww2

To wyobraźcie sobie, jaka dopiero rozpętałaby się burza, gdyby czarnoskórą postać z komiksu zastąpić białym aktorem ;)

Niestety, w dzisiejszych czasach społeczeństwo uważa, że rasizm może być wymierzony w czarnych przez białych, nigdy na odwrót.

KeiChan

Prawda, a jeszcze wypowiedzi konserwatywnych czarnoskórych często obrażają "blade twarze", które robią potulne miny ;)
Zawsze grupy domagające się równości chcą być równiejsze, to samo ze srodowiskami homoseksualnymi.
Oczywiście szanuję inne poglądy i upodobania, ale wymagam też szanowania moich i traktowania ich na równi

Piknik_na_skraju_drogi

Środowisko LGBT nie chce mieć większych praw od hetero, chce równe prawa.

matiwww2

często zachowują się jakby chcieli większych, tak się z tym obnoszą

Piknik_na_skraju_drogi

Tak się tylko wydaję, hetero bardziej się odnoszą ze swoją, ale do tego się przyzwyczailiśmy.
Np. Kożuchowska zaszła w ciąże, znaczy Kożuchowska uprawiała seks hetero z mężem,
starała się bardzo długo, znaczy robiła to od 7 lat.
To jest odnoszenie się ze swoją seksualnością.

matiwww2

yebać Kożuchowską

matiwww2

No więc niech tak się obnoszą lesbijki i geje ,a nie jakieś parady i 3 lata pierdla za obrazę majestatu. Jak geje albo lesbijki zajdą ze sobą w ciążę to będą w ten sposób się obnosić.

KeiChan

Wilson Fisk w komiksie jest biały w filmie czarny, a w serialu biały.

matiwww2

Bo film był za słaby ;p

ocenił(a) film na 6
matiwww2

Daredevil ma genialnie obsadzonych aktorów jezeli chodzi o podobieństwo do komiksowych pierwowzorów. Mam obawy co do Punishera który pojawi sie w 2gim sezonie.

matiwww2

nie przeszkadza mi kolor skóry Michaela Jordana, ale skoro Johnny jest czarny, to dlaczego jego siostra jest biała?

Paaaati28

Twierdzą, że to teraz przyrodnie rodzeństwo.

matiwww2

bez sensu

Paaaati28

Poprawność polityczna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones