PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=697720}

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Fantastic Beasts and Where to Find Them
7,0 216 585
ocen
7,0 10 1 216585
5,6 25
ocen krytyków
Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć
powrót do forum filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

jak bardzo niedobry jest to film. Gdzieś wśród tylu fantastycznych zwierząt zagubił się powód, idea, zamysł, sens, myśl przewodnia filmu. Każdy wątek i postać dołożyły swoją cegiełkę, ale umknęło mi właściwie do czego. Niestety po 40 minutach nadal poszukiwałam sedna sprawy.
Film niefortunnie osadzony w realiach amerykańskich co z gruntu jest w opozycji do wszystkiego co utożsamiałam z brytyjskim światem Harrego Pottera. Może zabrakło tej angielskiej kultury, sposobu bycia, poruszania się między ludźmi. Tego do końca nie wiem, ale tak wnioskuję.
Pierwszy raz widzę na ekranie Eddie'go Redmayne'a. Jest w nim wiele uroku, oczarował mnie wszędzie tam, gdzie nie przyjmował maniery zmieszanego i zakłopotanego chłopaka.
Rozczarowana nie polecam.

ocenił(a) film na 9
Whiskerss

Moim zdaniem pomysł sam był dobry, aby przypadkowy chłopak akurat, gdy znajduje się w NY i zna na dziwnych sprawach był świadkiem niewyjaśnionych zjawisk, pomógł znaleźć przyczynę i jakoś to zatrzymać
Może minusem było to że oni to tak rozdzielili jakby dwa różne filmy - świat Newta i Credenca dopiero pod koniec zaczęło się to jakoś łączyć i zrobił się jeden film gdzie połączyli tych bohaterów i pokazali że oni tak naprawdę żyją w tym samym mieście( bo przez moment miało się wrażenie że Newt jest w jakimś uroczym miasteczku a Credens jakiejś starej wiosce niedaleko)
Ale i tak daję 10/10 za urocze zwierzątka, super grę aktorską, efekty, i wgl

ocenił(a) film na 6
alfaomega2001

zwierzątka to największy minus filmu. jak dla dzieci. nie byłoby w tym nic negatywnego bo przecież to główniejsza grupa docelowa, ale zwierzątka jak dla dzieci do lat 6, a fabuła niestety raczej od 10. ten wielki kontrast pomiędzy landrynkowatymi, na maksa podkręconymi kolorowym kontrastem, że całkowicie nierealnymi zwierzakami, a miastem zgrzyta mi jak piasek między zębami.

ocenił(a) film na 9
LeaMao

Hmmm no może masz rację
Ale tego zielonego co chodził cały czas z Newtem bd bronić bo on wyszedł świetnie ♥

ocenił(a) film na 6
alfaomega2001

racja. nieśmiałek był naprawdę spoko i jako jedyny nawet w ruchach sprawiał wrażenie najbardziej naturalnego. jedyne co to mógłby być nie tak to kolor- mocno jasnozielony, lekko stonowany byłby lepszy i realistyczny, ale to już czepianie się bo to jedyne świetnie zrobione zwierzątko i też bardzo mi się podoba.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones