PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=697720}

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Fantastic Beasts and Where to Find Them
7,0 216 366
ocen
7,0 10 1 216366
5,6 25
ocen krytyków
Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć
powrót do forum filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Mogło być lepiej

ocenił(a) film na 5

Historia nie angażuje....bohaterowie są płascy. Może jestem za stary, ale bieganie za zwięrzątkami po mieście nie bardzo mnie ekscytuje. Jedyny interesujący motyw okazał się zupełnie pobocznym wątkiem.
Brakowało mi klimatu z HP. Yates dał radę, jeśli chodzi o efekty, bo te jako jedyne warto zobaczyć.

ocenił(a) film na 6
cellfreak

Już myślałam, że tylko ja wyszłam z seansu trochę rozczarowana. Również uważam, że mogło być lepiej i tego się spodziewałam, chociaż od samego początku byłam bardzo sceptycznie nastawiona do samego projektu. Film sam w sobie nie taki zły ale niestety czegoś mi w nim zabrakło. Może podobnie jak przedmówca jestem już za stara na tego typu filmy. Wizualnie bardzo ładny ale fabuła kiepska. To już nie ta MAGIA

ocenił(a) film na 6
cellfreak

Popieram. Wczoraj oglądałem i sam nie wiem co myśleć o tym filmie. Dałem 5 po środku bo nie jest to film zły ani dobry ciężko ocenić. Jestem fanem HP i podchodziłem sceptycznie, po trailerach zmieniłem zdanie bo jednak wyglądało to ciekawie. Ale jako całość już niestety nie wyszło. Nawet moja dziewczyna stwierdziła ze kiepsko zagrali "Tina jakby zaraz miała płakać, a Newt jakby był niepełnosprawny" akurat tego sie nie czepiam ale czegos w tym filmie zabraklo.. Moim zdaniem mogli bardziej pojsc w strone zwierzat i darowac sobie te obscurusy. Wgl wątki pomieszane czarodzieje sie kryja czy nie kryja nie wiadomo w końcu. Jedyne wyjasnienie to takie ze ponoc ma byc kilka kolejnych filmów wiec to byl jakby wstep do nich. Mimo to nie jestem pewien czy na kolejne wybiore się do kina. Na hp czatowałem i czekałem na kolejne czesci, ksiazki czytalem w mgnieniu oka a tu film obejrzalem i pewnie przejdzie do historii. Nie ma tego czegoś.

ocenił(a) film na 8
Ipog

Przecież Czarodzieje kryją się przed Mugolami także obecnie oraz w czasach HP - czego tu nie można zrozumieć?

ocenił(a) film na 8
lelen_lis

W czasach HP czarodzieje nie kryją się przed mugolami, przynajmniej nie całkowicie. Ministerstwo Magii z Wielkiej Brytanii kontaktuje się z premierem przecież.

ocenił(a) film na 8
Rinkelwald

Ulica Pokątna, Hogwart, Ministerstwo Magii czy Mistrzostwa Świata w Qudiczu są ukryte dla oka Mugoli.

ocenił(a) film na 8
lelen_lis

I właśnie tego nie rozumiem , dlaczego oni się ukrywają mogli by zrobić z nami wszystko :)

ocenił(a) film na 6
Pallando

Właśnie dlatego się kryją ;) to ma za złe Grindenwald w ostatnich minutach filmu :D

ocenił(a) film na 8
Pallando

bo to w głebi serca dobrzy ludzie

a jak ty bys mial wielka moc to pozabijalbys innych niz ty albo narzucil im kaganiec na gebe?

zreszta co ich obchodzi nasza wersja swiata skoro maja swoja? to tak jakby 2 odmienne cywilizacje sie ze soba spotkały

ocenił(a) film na 5
cellfreak

Na moje oko efekty szału nie robią. Zwierzęta wyglądają bardzo sztucznie i plastikowo, ich projekty niczym nie zachwycają, a kolejna fruwająca bezkształtna chmura która niszczy miasto to niezbyt oryginalny pomysł.

ocenił(a) film na 5
cellfreak

Dokładnie, mam takie same odczucia. Film ogląda się nieźle, jest sporo efekciarstwa, ale sama historia jest dość męcząca. I pisze to fan uniwersum Harry'ego Pottera.

Jestem w stanie zrozumieć, że to dopiero wstęp do szerszej historii, ale ciekawi mnie czym twórcy mają zamiar zapełnić pozostałe cztery części tego cyklu. Liczę, że Grindelwald będzie w nich kluczową postacią, choć jego ostateczny wygląd jest śmieszny :)

ocenił(a) film na 6
Selvgarr

Też jestem ciekawy co tam wsadzą, ale to tylko wróżnie z fusów jako, że nie ma żadnego punktu odniesienia to bedzie pewnie całkiem nowa historia z pewnymi odniesieniami do postaci HP. Tak jak mamy tutaj Grindelwald czy wzmianka o Dumbledorze. Myślę, że w tym kierunku pójdą skoro już te postacie się poniekąd w Zwierzętach pojawiły. Co do Grindelwalda fakt Deep za bardzo wpada w pamięć i kojarzy się z innymi rolami przez co tutaj średnio to wyszło. Bardziej już Farell pasował na czarny chrakter, albo mogli dać jakiegoś mniej znanego aktora.

ocenił(a) film na 8
Selvgarr

mnie to zawsze ciekawiło czemu zli bohaterowie musza byc białymi blondynami i to tymi prawie białowłosymi...tutaj prawdziwa twarz gilderwalda czy np malfoy i lucjusz x_x

ocenił(a) film na 5
Hagraven

Akurat Lucjusz Malfoy nie wyglądał źle :) do Zakonu Feniksa był naprawdę charyzmatyczny. Johnny Depp kompletnie nie pasuje mi na czarny charakter, szkoda, że Farell nie zagrał prawdziwego Grindelwalda.

ocenił(a) film na 8
Selvgarr

mi też wcale a wcale nie pasował do tej roli, najlepsze jak farell zostal złapany i zaczely mu jasnies wlosy a ja tak patrz deep? niemozliwe.... nie nadaje sie do takich ról, odrazu widze w nim typowe komediowe role jakie grał...

i chyba duzo ludzi ma z tym aktorem problem tutaj

ocenił(a) film na 2
cellfreak

Film jest naprawdę nudny. Pozbawiony jakiejkolwiek treści. Sceny o wiele za długie. Aż nie mogę uwierzyć, że to ta sama autorka co HP. Najgorszy film na jakim byłem w kinie. Nie usłyszałem ani jednego ciekawego zdania. Mojej rodzinie też się nie podobał. Jedyne wnioski z filmu to film nawołuje do skrajnej tolerancji i władza może wszystko.

ocenił(a) film na 6
cellfreak

No trochę nudy są niestety... zaczyna wciągać tak od połowy ale nie jakoś bardzo :D

ocenił(a) film na 8
cellfreak

Film mi się podobał, taka bardziej dorosła i mniej nawina wersja Pottera ale mimo wszytsko tragiczna i bezsensowna "finałowa walka" i złapanie głownego złego z tyłka wyciągnięte....

Swoją drogą czy Pan kowalski na samym końcu sobie przypomniał?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones