PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=156466}

Fantastyczny Pan Lis

Fantastic Mr. Fox
7,6 62 352
oceny
7,6 10 1 62352
7,9 28
ocen krytyków
Fantastyczny Pan Lis
powrót do forum filmu Fantastyczny Pan Lis

zupełnie nie rozumiem zachwytów nad tym filmem. owszem, animacja jest bardzo ładna (t ona mnie skusiła), muzyka również niczego sobie. dubbingu wcale nie uważam za genialny - przyzwoity i tyle. zaznaczam, że wiem, że nie jest to film dla małych dzieci, a jednak jego wulgarna (może to za mocne słowo, ale tylko to przychodzi mi do głowy) treść gryzie się moim zdaniem z formą (nie chodzi przy tym, że z animacją w ogóle, ale, że z taką właśnie, która przywołuje pamięć o bajkach oglądanych w dzieciństwie). bohaterowie są, wbrew temu co o nich słyszałam, bezbarwni i irytujący. fabuła ani ciekawa, ani wymagająca wysiłku umysłowego, ani zabawna (rzekomo wyrafinowane żarty były momentami wręcz infantylne, a nade wszystko wyjątkowo wymuszone). wiem, że film jest ekranizacją (adaptacją?) książki cenionego pisarza (nie miałam chyba przyjemności się z nim zetknąć) i mam tylko nadzieję, że pierwowzór literacki stoi na wyższym poziomie. swoją drogą, często to co uchodzi literaturze, nie przystoi filmowi (odwrotnie także) i kto wie, być może opowieść, która na ekranie mnie po prostu wymęczyła, w postaci drukowanej wydałaby się mądra i czarująca.

ocenił(a) film na 4
ja_tu_tylko_sprzatam

Mam identyczne odczucia. Podkład uważam że jest tylko dobry i nic wiecej. Historia banalna wrecz infantylna. Jak na razie jedyny film który podszedł mi od tego reżysera to Grand Budapeszt Hotel

ocenił(a) film na 4
ja_tu_tylko_sprzatam

Przyłączam się do Ciebie. Po prostu do obejrzenia i tyle. W zasadzie to chyba jest to taka bajka dla dzieci nakręcona tak by dzieci jej nie chciały oglądać. Czasy się zmieniają i to co lekko odstaje od głównego nurtu przez wielu uważane jest za wybitne bo ich oczekiwania są po prostu tak niskie. Uwielbiam oglądać filmy nietypowe z jakimś głębszym sensem ale tutaj było bardzo płytko i o niczym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones