PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5586}
5,5 564
oceny
5,5 10 1 564
Femina
powrót do forum filmu Femina

4 komentarze i ani jeden sensowny. obejrzałam go przed chwilą i ani przez minutę nie wydawał mi się nudny. no, ale jeżeli ktoś nie może go oglądać ze względu na to, że ' nie trawi Stalina' to ja chyba nie mam z kim rozmawiać. Pozdrawiam.

nineczko

Jeszcze się przejmujesz komentarzami na Filmweb? To taka "polska wiocha" tyle, że sieciowa:) Moim zdaniem film cudowny, jak dla mnie arcydzieło!

Mr_mokrego_pampersa

Co ty chcesz motłoch do Szulkina dopuszczać? To tak jakby chłopu dać do ręki Dostojewskiego. Jedyne co z tym zrobi, to zużyje na papier toaletowy. Tępe Polactwo to lubi "M jak miłość" pooglądać ("MÓJ serial! - mówi o tym z dumą!) czy tam inne "Julki", "Majki", "Cysie i Marysie"...

Pastor1

zgoda, z tym że ten komentarz powinien być adresowany nie do mnie tylko piętro wyżej (nineczko)

Mr_mokrego_pampersa

A tak, tak, masz rację.

ocenił(a) film na 8
Mr_mokrego_pampersa

Film to małe arcydzieło. Wieloaspektowe ujecie zarówno ludzkiej psychiki (w tym przypadku głównej bohaterki BOGNY) i odciśniętej na tej psychice dziwactwach dzieciństwa skażonego, przez surowe, rygorystyczne, moralizatorskie wychowanie utrzymane w duchu seks-represyjnego chrześcijaństwa połaczonego z komunistyczną państwowa indoktrynacją. Wszystko ujetę w onirycznej oprawie i podniosłej muzyce. Jeżeli ktoś czytał "Kulturę jako źródło cierpień" oraz "Psychopatologie życia umysłowego" Zygmunta Freuda to znajdzie w tym filmie wiele ciekawych odniesień i aspektów. Pozdro dla wszystkich miłosników ambitnego kina, którzy jeszcze nie wymarli w epoce Transformers :P

nineczko

Też oglądłem przed chwilą (wtedy załapałem się tylko na kawałek) oczywiście ne Tewju Kalczer. Film z gatunku - "co poeta chciał pwoedzieć". Przypomina mnie się "Ostatnie tańgo w Paryżewie" ale z zupełnie innym przesłaniem (o ile załapałem co poeta chciał powiedzieć). Nie zmienia faktu, że film na myślenia, a i do pooglądania fajny (nasze kobietki są oczywiście najpiękniejsze w świecie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones