PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1208}

Final Fantasy

Final Fantasy: The Spirits Within
6,9 17 070
ocen
6,9 10 1 17070
6,0 5
ocen krytyków
Final Fantasy
powrót do forum filmu Final Fantasy

I to go niestety zgubiło. Koszt jego powstania spowodował zamknięcie studia (nie zwrócił się). Już od pierwszych scen w oczy rzuca się niesamowite wykonanie, animacja, tła, artyzm. Zrobił na mnie potężne wrażenie. Postacie które wyglądały jak ludzie (w 2001 roku), poruszały się jak ludzie, oraz "grały" jak ludzie (można rozpoznać "Affecka" czy "Phoenixa"). Podczas seansu towarzyszy nam świetna muzyka z rewelacyjną piosenką finałową. Celowo nie wspominam o fabule aby nie zdradzić choćby najdrobniejszego szczegółu (jest niezła - mamy nawet zwroty akcji :)). Osoby które śliniły się (jak ja) wtedy podczas oglądania scenek w grach wideo (vide przerywniki w grach Namco czy Squaresoft właśnie) były w siódmym niebie. Za moją rekomendację niech posłuży fakt, że mam ten film na dysku UMD :D

krzysiek34_ol

Pod względem technicznym film był kosmiczny. Oglądałem go bez przygotowania, tj. nie wiedziałem, co to za film i o czym. Kolega mi podrzucił z komentarzem, że "jest bardzo dobry". Od samego początku coś mi w nim nie pasowało (to odczucie ma swoją nazwę, ale niestety wyleciała mi ona z pamięci). Dopiero po kilkunastu minutach trybiki wskoczyły na miejsce i zrozumiałem, że to animacja.

Nigdy przedtem ani potem żadnemu filmowi nie udało się mnie tak oszukać.

ocenił(a) film na 9
Vesslan

Takie wspomnienia są bezcenne :) Ja niestety nie byłem zaskoczony wyłapując w gazetach wszelkie strzępy informacji dotyczących tej produkcji. Pewnie sequela nie doczekamy, chociaż po zapowiedzi reedycji "VII" czy choćby powstania "Shenmue III" niczego już nie można być pewnym ;) Znikam bo zaczął się właśnie "John Wick" :) Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 7
Vesslan

W moim wypadku miałem podobnie, po chwili zauważyłem że to animacja.

Vesslan

Dysonans poznawczy :)
Film osiągnął cel u widzów na to wychodzi ;)

Vesslan

Ten termin to dolina niesamowitości. :)

ocenił(a) film na 7
krzysiek34_ol

Niezły film, ale dziwna fabuła. Film prawie nic nie ma wspólnego z serią FF.

ocenił(a) film na 7
revelati

Na plus jeszcze dobra muzyka.

ocenił(a) film na 9
revelati

Co do fabuły Final Fantasy to w każdej z części jest inna (nie ma kontynuacji), ciężko jest więc mówić o jakimś wspólnych kanonach serii. Choć występują w filmie elementy serii, jak choćby motyw Gai. Pozdrawiam!

krzysiek34_ol

Film wyprzedził swoją epokę? A niby w czym? Owszem, wykonanie absolutnie bezbłędne, ale sam film jako taki beznadzieja totalna. Oglądałem na premierę i było to wybitnie przykre doświadczenie (niestety).

ocenił(a) film na 9
Meanthord

Jak napisałem na samym początku mojej skromnej opinii, wyprzedził swoją epokę pod względem technicznym (co go zgubiło). Nie zgodzę się z szanownym kolegą, że film jest "beznadzieją totalną", gdyż mnie się akurat podobał, a nawiązania np. do Gai wciąż dają do myślenia. Ale przecież "o gustach się nie dyskutuje". Pozdrawiam

krzysiek34_ol

Filmu nie zgubiło to, że był nowatorsko wykonany, w końcu dobry film zawsze się obroni. Zgubiło go to, że był zwyczajnym gniotem i tyle (oczywiście nie rozciągam swojej opinii na wszystkich, bo mojemu szanownemu przedmówcy film się podobał i ma do tego święte prawo). Pozdrawiam :).

ocenił(a) film na 9
Meanthord

Niestety chyba nie dojdziemy w tym przypadku do consensusu, gdyż niezmiennie jestem zdania (a w mojej opinii nie jestem odosobniony), że film "zatopił" koszt produkcji oraz fakt, że był niezrozumiany przez mainstream (który mógł portfelami ten film uratować). Pozdrawiam :)

Meanthord

Cóż. O gustach się nie dyskutuje. Ale gdyby wróciła tradycja palenia na stosie bedzie dla ciebie miejsce.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones