PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1208}

Final Fantasy

Final Fantasy: The Spirits Within
6,9 17 072
oceny
6,9 10 1 17072
6,0 5
ocen krytyków
Final Fantasy
powrót do forum filmu Final Fantasy

Nie wiem czemu Avatar uchodzi za przełom technologiczny, skoro dużo wcześniej pojawił się ten film...

ocenił(a) film na 9
Rob_Rock

może dlatego, że Avatar nie jest filmem animowanym tylko aktorskim z efektami specjalnymi dużo bardziej dopracowanymi niż Final Fantasy. Co nie oznacza w cale, że Final Fantasy jest filmem złym...jest to absolutnie genialna animacja i znakomity film sf. Ale Avatar prezentuje się duzo lepiej...Świat Avatara jest bardzo realistyczny natomiast Final Fantasy jest jak gry komputerowej.

użytkownik usunięty
largo_lagrande

Ekhem... Neonowa dżungla pełna trzy metrowych humanoidów, które mają zdolność łączenia się ze wszelakim zwierzęciem poprzez "organiczne USB" wydaje ci się bardzo realistyczna? ;)

A tak poza tym, to mimo wszystko Final Fantasy jest o wiele bardziej zaawansowany technologicznie. Sam model głównej bohaterki jest najbardziej szczegółowo zrobionym modelem komputerowym dotychczas (wyrenderowanie jeden klatki zawierającej jej model trwało około 1,5 godziny). Avatar po prostu był o wiele lepiej wypromowany jako przełom techniczny.

ocenił(a) film na 9

nie zrozumiałes mnie w ogóle... nie chodzi mi o to czy neonowa dżungla istnieje naprawdę, tylko o sam sposób jej stworzenia. Jest zrobiona z taka perfekcją i dokładnością, że sprawia wrażenie takiej scenografii, a nie komputerowo stworzonego efektu. Final Fantasy jest to animacja na bardzo wysokim poziomie i rzeczywiście animowane postacie zostały stworzone z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, ale niestety Avatar pod tym względem wypada dużo lepiej. Może dlatego, że w Avatarze grają żywi aktorzy i to oni nadawali ruchy i mimikę postaciom dzięki czemu nie trzeba było tego dorabiać komputerowo. Zresztą nawet jeżeli Final Fantasy jest dużo bardziej zaawansowany to co z tego jak Avatar prezentuje się dużo lepiej pod wieloma wzgledami.

ocenił(a) film na 10
largo_lagrande

Myślę, że podstawowa kwestia w porównaniu jakości animacji w obu produkcjach to data ich powstania... ;)
FF 2001, Av 2009. Osiem lat to bardzo wiele w kwestii rozwoju technika oraz możliwości animacji. FF wygląda dziś gorzej, niż wiele animacji stworzonych na potrzeby cut-scenek w grach video, nie mówiąc o filmach pokroju Avatara.
Pod kątem sposobu stworzenia obu filmów wydaje mi się, że ciężko je porównać, jednak są czymś innym. Z drugiej strony oceniając tylko same animacje, jak najbardziej można.

Właśnie obejrzałem FF i tak jak zawsze - sam film jako taki wart oceny 8+, jednak ze względu na poziom i jakość animacji powstałych na samym początku XXI wieku, oraz pięknie wykreowany świat zostawiam ocenę taką, jak wcześniej. W swoim czasie ta produkcja po prostu mnie uwiodła.
10/10 i dodany do ulubionych :)

Rob_Rock

Być może miał lepszy marketing :-)

Rob_Rock

dla mnie glupota jest porownywanie tych o to dwuch produkcji gdyz spotykamy sie z dwoma calkowicie innymi procesami tworzenia filmow a Avatar zaistnila taka popularnoscia gdyz byl pierwszym filmem zrobionym ta technika i nie chodzi mi o aktorow grajacych postaci co bylo juz w animacjach jak bewolf
Radzilabym poprostu zaczynac konwersacje potrafiac uzasadnic swoje odpowiedzi a jesli nie to zaglebic sie w tak o to ciekawe tamaty :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones