PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=120847}
6,5 17 779
ocen
6,5 10 1 17779
5,5 6
ocen krytyków
Firewall
powrót do forum filmu Firewall

Filmik niezly. Ogolnie dalbym 6/10, w porywach 7/10. Mam kilka uwag technicznych dotyczacych 'hackerskiej' konstrukcji Stanfielda:
ten pomysl podlaczenia skanera od faksu do iPod-a... troche naciagany. Po pierwsze: nie da sie tego tak po prostu podlaczyc do iPod-a, potrzebny bylby odpowiedni uklad konwertujacy (choc diabli wiedza co on tam mial w domu i od biedy moglby takie cos skonstruowac z 'domowych' czesci, jesli byl zdolnym informatykiem, ale gdyby tak bylo to powinni pokazac kilkusekudnowa sekwencje takiej konstrukcji - na pewno byloby bardziej wiarygodne niz tak jak to zrobili). Po drugie: nie wiem czy ten skaner zadzilalby na danych z monitora, on jest przystosowany do skanowania danych z kartki papieru i to w wolnym tempie, a nie do skanowania szybko przelatujacych ciagow liczb na ekranie komputera. No i po trzecie: OCR dajacy 100% skutecznosci rozpoznania? :) Nawet najbardziej zarabiste sieci neuronowe popelniaja czasem blad, wiec 99.5% w porywach daloby sie uzyskac, a wiec nie na wszystkie numery kont by poszlo ;). No ale film niezly, ja tam obejrzalem i jestem zadowolony. Choc oczywiscie arcydzielo to nie jest.

ocenił(a) film na 9
amichalski

Patrząc z strony technicznej jest to prawdą co mówisz. Ale nie bądźmy śmieszni, to nie jest film naukowy, w którym przedstawiane są wszystkie triki i haczyki. Jakby tak było, po obejrzeniu tego lub podobnych filmów, pieniądze uciekały by z kąt :D
Dla zwykłego szargo człowieka wystarczy to "wytłumaczenie" lub też zastosowanie jakie podali w filmie.
Z kolei jeśli chodzi o drobne szczegóły np takie jak "amichalski" to film był dobrze przemyślany i dopracowany.
Pozdrówko ;)

ocenił(a) film na 8
amichalski

co do ocr'a to moj ma skutecznosc 100 % o ile patrzymy w kryteriach rozpoznawalnosci znakow :)

to tak btw.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones