PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=210136}
7,0 7 356
ocen
7,0 10 1 7356
Flicka
powrót do forum filmu Flicka

Nie wiem czemu niektórzy tak oceniają ten film. Myślę, że jest naprawdę świetny. Ktoś kto nie ma żadnego pojęcia o koniach .. poprostu nie ma do nich pasji, nie zrozumie sensu tego filmu, z pewnością. Ja naprawdę bardzo kocham konie, poprostu pasja. Te piękne stworzenia, mają ogromne serce, mogą byc naprawdę cudownym przyjacielem. Mam też szacunek do aktorki która w tym wieku zagrała nastolatkę i naprawdę dobrze jej to wyszło. Miłośc do konia jest tak cudowna..
Czasem tak fantazja mnie ponosi, myślę sobie jak to pięknie by było życ w takim miejscu, to poprostu raj dla ludzi takich jak ja. Wiem że to tylko film i nie ma w rzeczywistości takich wydarzeń jak tam, mimo to film jest dla mnie niezastąpiony. Szanuje wasze zdanie, bo każdy ma do niego prawo, ja swoje już napisałam. Nie miejcie pretensji. No ale było też parę odpychających szczegółów. Fantastyczny film, oby więcej takich :).
Pozdrawiam.

alice11

Dziś ten film leci na Polsacie.

Przeglądając oceny, które wystawiłaś innym filmom zauważyłem, że wszystkie oceniane na 9 lub 10 / 10 są o koniach lub z serii Szybcy i Wściekli ;)

Ja oprócz kultowych westernów nie lubię filmów o koniach ^^, ale mogę polecić Ci film "Ruffian".
Też kiedyś leciał na Polsacie. Tobie powinien się spodobać.

jontrix

jak dla mnie film o dziewczynie, która jak na studentkę i dziewczynę wychowaną przy koniach, jest tak głupia, krótkowzroczna i nieodpowiedzialna (za dobro zwierzęcia i własne), że aż boli. Egoistka, która sama wraca z college'u, ale swojemu bratu do niego jechać nie pozwala. Oczywiście film o przesłodzonej przyjaźni dziewczyny i konia jest wytworem sporej imaginacji, bo w rzeczywistości zwierzęta te nie odczuwają aż takich więzi. Śpiewanie kołysanek znarowionemu/dzikiemu koniowi też na niewiele się zda.
Przykłady na rozminięcie się filmu z rzeczywistością i zdrowym rozsądkiem można mnożyć, jednak faktem jest, że film zrealizowany bardzo sprawnie, a ogromnym atutem jest fakt, że bohaterowie (a przede wszystkim Alison Lohman) rzeczywiście umieją jeździć konno i nie ma tam jeździeckich wpadek, jeśli idzie o western.
Możnaby się zastanawiać, czy gonienie stada do zdjęć po pastwisku w storonę mało widocznego ogrodzenia (ostatnia sekwencja, kiedy zatrzymują się w ostatniej chwili) nie jest podejmowaniem zbyt dużego ryzyka...
Nie mniej jednak jako film dla młodzieży, znośny. Byleby tylko młodzieży nie wydawało się, że jeździectwo polega na "wsiadam i jadę nawet na najdzikszym mustangu, bo on czuje, że ja go kocham", to to jak skoczyć z 20 metrów na beton...

alice11

Zgadzam sie w 100% !!!! Pieknie wyrazilas swoje zdanie. Gratuluje. Dla mnie 10/10. Lecz niektorzy nie zrozumieja... Tez chcialbym sie przenies w takie wspaniale miejsce, jak to ukazane w filmie... P;)

ocenił(a) film na 3
alice11

Może i znasz się na koniach, ale niekoniecznie znasz się na filmach. Problem z kinematografią o zwierzętach jest taki, że ludzie prawie zawsze oceniają takie filmy wysoko (Flicka, Przygoda na Antarktydzie, Marley i ja, Jappeloup) z prostej przyczyny: te filmy łapią za serca bo bazują na zwierzętach, na czymś czystym, niewinnym.

Biorąc pod uwagę jednak warsztat, Flicka jest filmem słabym. Żeby nie zostać gołosłownym (powinnaś uargumentować, dlaczego, a nie że tylko "dobrze zagrała"), zwróć na przykład uwagę na miłość bohaterki do Mustanga. Ta miłość jest sztuczna, z niczego nie wynika. Ot, pojawia się koń i w gruncie rzeczy nie wiadomo dlaczego ten koń jest taki wyjątkowy i dlaczego bohaterka ma kochać go bardziej niż inne. Oczywiście, można napisać, że jest to koń innej rasy, że być może ją uratował, że jest nieposkromiony - tylko, że to są takie "scenariuszowe fakty" - ot, napisali w scenariuszu więc tak jest. Nie jest to natomiast przekonujące z perspektywy obrazu.

Podobnie stosunek ojca do bohaterki (sztuczny), wieczne uśmiechy jej mamy, problemy na farmie, które problemami nie są. Generalnie od filmu familijnego nie można wiele wymagać, ale po prostu widziałem lepsze filmy familijne. Ten razi sztucznością i tyle.

ocenił(a) film na 4
alice11

Co do koni. To nie są łagodne stworzonka o wielkich sercach ;).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones