PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=216502}
7,0 17 660
ocen
7,0 10 1 17660
Flyboys bohaterska eskadra
powrót do forum filmu Flyboys - bohaterska eskadra

świetnie zrobione

ocenił(a) film na 6

walki w powietrzu, dobrze odwzorowany wygląd i dźwięk samolotów i broni, ale nic poza tym. Postacie są spłycone do minimum, przez co widz właściwie nic nie czuje oglądając film. Goście startują, kilku ginie, londują, piją, startują i tak tak w kółko. W filmie za dużo jest głupiego patosu, a za mało ludzkiego dramatu. Szkoda, że tak to spartolili, bo mało jest filmów opowiadających o pierwszej wojnie światowej, a o pilotach z tamtych czasów nie znam żadnego innego.

ocenił(a) film na 9
zonk_2

Film bardzo dobry, godny polecenia.Duzo by wymieniac po prostu trzeba obejrzeć na pewno lepsze od 90% filmów ktore powstaja wiec sami zobaczcie.

Ps: Obsada na filmwebie to tragedia, ta strona schodzi na psy. Troche mnie to zażenowało musiałem sie wypłakać :p

zonk_2

Jest kilka filmów o walkach powietrznych z 1 wojny światowej a najlepszy to chyba "Błękitny Max"

ocenił(a) film na 7
polukr

Tylko, że w BluMaxie nie było tak spektakularnych walk. Dla mnie oba filmy dobre, każdy w swoim czasie. Wszyscy się czepiają filmu jakby ich tyle było do porównania. Wielu się wypowiada jakby było ekspertami lotniczymi z czasów WW1, a tymczasem popełniają takie błędy, że widać absolutny brak wiedzy w temacie. Czepiają się do zwrotności samolotów do ich kolorów, tymczasem wygląd i zachowanie jest moim zdaniem jedną z mocniejszych stron filmu (oczywiście trzeba mieć na uwadze, że jest to film fabularny, bez ambicji na odtwarzanie autentycznych oznaczeń każdego samolotu), ale te samoloty BYŁY takie zwrotne, BYŁY takie kolorowe, powierzchnie BYŁY szyte z płótna albo kryte sklejką. Z resztą wszystko można znaleźć w sieci, potem można komentować.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones