PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=216502}
7,0 17 660
ocen
7,0 10 1 17660
Flyboys bohaterska eskadra
powrót do forum filmu Flyboys - bohaterska eskadra

Gdy oglądałam w kinie zwiastun i usłyszałam zaledwie 2-3 pierwsze taktymuzyki od razu się zorientowałam, że to przeciez muzyka z filmu Wyspa z Ewanem McGregorem z 2005! A dalsze oglądanie zwiastuna tylko potwierdzało to, gdyż wykorzystano w zaledwie kilku min zwiastunie praktycznie każdą z melodii z soundtracku Wyspy - który znam bardzo dobrze bo często słucham
Steve Jablonsky skomponował muzyke do wyspy i gdyby stworzył ją też do Flyboys to pół biedy, bo czasem się zdadża, że powielają swe ścieszki dzwiękowe w kilku filmach - może nie stricte powielają, ale są podobne. Zaś do tego filmu jako kompozytor widnieje Trevor Rabin.

Mimo to i jedna i druga sytuacja w ogóle nie powinna mieć miejsca!

Goonies

standardowa praktyka, to normalne i baaardzo częste że w zwiastunach używa się muzyki z innych filmów, dzieje się tak w co 2-gim filmie w czym problem?!? przeciez to tylko zwiastun, w filmie w tych fragmentach jest już muza skomponowana na potrzeby filmu...

gs01

Oglądałam sporo zwiastunówi po raz pierwszy spotkałam się z taka praktyką. Może za mało oglądałam odpowiesz - wątpie
A czym problem? Tym, że film traci na tym w oczach przyszłych potencjalnych widzów. Nie oglądałam i nie powiem ze z tego powodu jest kiepski - taką ignorantką nie jestem - jednak wpływa to na ogólne zainteresowanie filmu i traci się zaufanie do takiej produkcji która wykorzystuje czyjąś pracę i rozpowszechnia to w zwiastunie

Goonies

Tak to prawda, jest to częsta praktyka i to nie tylko w Hollywood, nie ma w tym nic dziwnego i zazwyczaj dzieje się za zgodą producentów a czasem nawet samego kompozytora. Nie wyobrażam sobie żeby w zwiastunie miała się pojawić oryginalna muzyka z danego filmu, zwłaszcza że zwiastuny powstają na długo przed kinowa premierą, gdy film jest jeszcze w post produkcji i nie nagrano jeszcze muzyki właściwej, lub czasem nawet jeszcze nie skomponowano ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones