PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=216502}
7,0 17 660
ocen
7,0 10 1 17660
Flyboys bohaterska eskadra
powrót do forum filmu Flyboys - bohaterska eskadra

Fabuła holywoodzka, jak dla mnie troszke za bardzo slodka i przewidywalna ale tzw. "klimacik" jest. Podobaly mi sie sceny walk powietrznych i atmosfera "baru" dla zestresowanych ;-) . Wydaje mi sie ze trudno jest nakrecic film o lotnikach z 1 wojny swiatowej, bez tych wszystkich swiecidelek, komputerow i lotniskowcow i super mega wypasnych efektow specjalnych, tak charakterystycznych dla filmow o wspolczesnych pilotach.
Film jest o czasach kiedy samolot budowany byl z drewna i szmat :-), zawodzily silniki i prymitywne przyrzady a pilot, nie wyposazony chociazby w spadochron, mogl polegac tylko na sobie a nie na komputerach, radarach, rakietach i innych bajerach.
Mysle ze film broni sie sam w tym zakresie. Jest tam wszystko co bylo dla tamtych czasow charakterystyczne - pojedynki jeden-na-jednego (as-na-asa) poza oficjalnymi misjami, wyczyny lotnikow podczas ataku grupa, walka kolowa na malych wysokosciach, "honorowe" zachowania w czasie walki, uzywanie osobistej broni palnej w przypadku awarii dzialek itp itd.
Od razu przypomnial mi sie klimat gier na Amige: Wings, Knight of the Sky, czy ktos to jeszcze pamieta ?
Mozna oczywiscie miec zastrzezenia, ze bohaterowie zbyt sztywni, pompatyczni, mysle ze lepiej mieliby okazje rozwinac sie gdyby byl to serial. Z drugiej strony jednak trzeba powiedziec ze jesli przyjmiemy, ze w czasach tamtej wojny w ludziach istnialo wieksze poczucie honoru, zachowania tych pilotow nie beda sie juz wydawac takie pompatyczne.

ocenił(a) film na 9
dpiotr30

No ba - kto by nie pamiętał - Wings na Amige i Wings of Honor na Pc. Ten film ma fabułe z maksymalnie zgranymi wątkami: przyjaźni [ w tym politycznie poprawna z czarnym], zemsty [ za przyjaciela] i miłości. Ale ma poza tym, i to ratuje ten film, klimat. KLIMAT!!! Taki jak w wyżej wymienionych grach. Oglądając go czułem się jak za sterami samolotu albo chociażby ;-) joysticka. A sceny walk powietrznych doskonałe - lepsze niż w Sky Fighters. I te samoloty - papierowo drewniane latawce ale jakże pieknie wyglądały i latały. Ech..... U mnie prywatnie mimo fabuły ale z uwagi na klimat 9/10.

ocenił(a) film na 6
dpiotr30

Wydaje mi sie, ze gdybym mial jakies 11 lat, to film mi by sie bardzo spodobał, ale nieststy to było jakies 12 lat temu, więc jak dla mnie to film troche przesłodzony. Ogólnie ocena 3+ :)

ocenił(a) film na 10
maciasy

hehehehe w twoim wieku to tylko playboy chyba sie podoba :) bo juz jestes strasznie dorosły :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones