PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=998}
8,5 993 556
ocen
8,5 10 1 993556
7,8 49
ocen krytyków
Forrest Gump
powrót do forum filmu Forrest Gump

Przeczytałem najpierw książkę, później obejrzałem film. Co lepsze?
Zdecydowanie książka. Jest bardzo lekka, wciąga z każdą stroną, śmieszy i umila czas. A film? Film też niczego sobie, polecam jednak papierową wersję Forresta.

ocenił(a) film na 10
jalop

Ja mam zupełnie inne odczucia, ale to dlatego, że najpierw film obejrzałam, a potem książkę przeczytałam :) Dla mnie film zdecydowanie lepszy, klimat, aktorzy i muzyka są niesamowite, a gdy czytałam książkę to myślałam tylko kiedy się w końcu skończy. To jeden z przykładów, w których film zdecydowanie przewyższa książkę, ale każdy ma inny gust :)

ocenił(a) film na 10
jalop

Mi natomiast wydaje się, że nie ma co porównywać tych dwóch wersji ponieważ są od siebie diametralnie różne. Forrest z książki przeżywał w większości zupełnie inne przygody co jego filmowy odpowiednik. Wydaje mi się, że film bardziej skupił się na tym jak ktoś kto ma mniejszy iloraz inteligencji (Gump nie był idiotą ponieważ na swój sposób zachowywał się racjonalnie cyt. "Głupie jest ten co głupio postępuje" w książce brzmiało to trochę inaczej ) odnajduje się w Ameryce, w której właśnie postępowały wielkie zmiany wewnętrzne. Książka natomiast opisywała w luźny sposób przygody jakie przydarzyły się naszemu bohaterowi np. epizod zapaśniczy :), który mnie pozytywnie zaskoczył. Pewnie dlatego, że książkowego Forresta wyobrażałem sobie jako Toma Henks'a. Ogólnie polecam książkę jako taką ciekawostkę co by było gdyby …

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones