PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=674539}

Francuska suita

Suite Française
7,2 13 922
oceny
7,2 10 1 13922
Francuska suita
powrót do forum filmu Francuska suita

Ładny film :)

ocenił(a) film na 7

Yhy...Dzień dobry, do widzenia, sratatata. Chyba Francuzi mieli lepiej od nas. Z nami Niemcy się tak nie cackali. Po prostu robili łapanki na ulicach i wysyłali do obozów. Ale cóż...Słabość do tego typu filmów...

kubiku77

Dokładnie. Z mieszanką fascynacji i zazdrości napawałam się postacią tamtejszej okupacji. A poza tym film jest po prostu piękny literacko i plastycznie.

kubiku77

Łapanek nie robiono w celu wysyłania do obozów. W wyniku łapanek można było trafić do obozu, jeżeli kontrola coś znalazła. Łapanki pozwalały wychwytywać "kandydatów" na roboty do Niemiec, eliminować przypadkowo złowionych poszukiwanych członków ruchu oporu itd.

plechol

Serio? Łapanki służyły także do brania zakładników i do pozyskiwania kandydatów do eksterminacji w ramach walki z biologiczną substancją polskiego narodu. Oj, plechol, plechol... Doczytaj jeszcze o ubezpieczaniu łapanek prze polską granatową policję.

harkonen_mgla

Celem łapanek nie była wysyłka do obozów - koniec kropka. To napisałem. Jeżeli dorabiasz do tego jeszcze inna ideologią ...masz prawo, ale nie czyń mi zarzutów, bo nie ma z czego. Krótki komentarz to nie artykuł historyczny, a jestem historykiem, zawodowym. Jezeli masz zamiar teraz wyrazić swój sarkazm lub ironię, daruj sobie.

plechol

Ty ; "W wyniku łapanek można było trafić do obozu, jeżeli kontrola coś znalazła. Łapanki pozwalały wychwytywać "kandydatów" na roboty do Niemiec, eliminować przypadkowo złowionych poszukiwanych członków ruchu oporu itd." Ja ; "Łapanki służyły także do brania zakładników i do pozyskiwania kandydatów do eksterminacji w ramach walki z biologiczną substancją polskiego narodu."
Powiedz, że rozminąłem się z prawdą. Powiedz, czekam.

harkonen_mgla

Bijemy już raz ubitą pianę. Obaj mamy świadomość tematu.

plechol

Przyjmuję pańską samokrytykę. Najlepszego! :)

kubiku77

Nie zawsze było tak kolorowo we Francji za czasów niemieckiej okupacji, poszukajcie sobie informacji o tym, co się wydarzyło w Oradour sur Glane.

ocenił(a) film na 8
kubiku77

Wiesz co nie wiem,może i mieli lepiej,ale na początku filmu jest informacja,że akcja filmu rozgrywa się w Vichy.Jak dobrze wiemy południe Francji,czyli Vichy od razu zaczęło kolaborować z III Rzeszą,wiec może traktowali ich inaczej.Poza tym książka została napisana przez Żydówke,w okupowanej Francji,wiec nie chce mi się wierzyć,że chciała pokazać dobrego Niemca.Jak wiemy potem zginęła w
niemieckim obozie koncentracyjnym.Nie wiem czy tak było,po prostu tak sobie tłumaczę to co widziałam w filmie,że Vichy było traktowane inaczej,lepiej,ale może się mylę

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones