PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=587925}

Frank i Lola

Frank & Lola
5,3 1 426
ocen
5,3 10 1 1426
Frank i Lola
powrót do forum filmu Frank i Lola

W filmie bardzo ciekawie ujęta jest specyficzna relacja. Zrozumiałe, że w pełni poczują to nieliczni, którzy nieszczęśliwie zadurzyli się niegdyś w osobie z 'poluzowaną' moralnością ale nie tylko o seks mi szło...

Ostatnia scena (może nieco zbyt dobitnie) udowadnia przecież co najbardziej kręci Lolę
i przez to zmienia wydźwięk całości.
W pewien sposób walka Franka o dziewczynę staje się bezcelowa, wręcz jest przez nią ośmieszony a kontrast, zbudowany miedzy nimi na ekranie, odwraca się o 180 stopni.
Jeśli chodzi o mnie to dawno już nie byłem tak czymś przytłoczony. Jak podle czuje się człowiek, kiedy zrozumie, że bliska osoba karmi duszę widokiem jego agonii? Tacy specyficznie pogubieni ludzie istnieją i stąd też nie uważam filmu za mało ambitny.

Można się przyczepić do Imogen, bo jak ją uwielbiam tak tutaj trochę nie przekonuje, całe szczęście role męskie dźwięcza jak dzwony w odpust. Świetny klimat, fajne, przemyślane plany i budująca nienachalnie napięcie oprawa dźwiękowa - wszystko to, moim zdaniem, warte uwagi nawet wybrednego odbiorcy :)

ocenił(a) film na 9
Lasotus

Przyznaję ci rację świetny film. Nie zgodzę się tylko z Imogen- uważam że zagrała rewelacyjnie. Idealnie. Wszysto mi się podobało w tym filmie- ten surowy minimalizm, ten duszny klimat, i opowiedziana w nim historia. natomiast końcówkę ja zinterpretowałam inaczej. Lola zdając sobie sprawę że nie potrafi się zmienić- pomimo tego że przyszła do lokalu dla Franka ( czyli żywiła do niego uczucie miłości) to jednak wolała wyjść - wiedząc że gdy wrócą do siebie, ona nie przestanie go ranić. Woli więc odejść - a to że patrzy na niego przez chwilę na końcu to takie dla niej "ostatnie spojrzenie" na świetnego faceta, który zrobiłby dla niej wszystko.

EndlessForms

W pełni się zgadzam, szczególnie co do klasy Imogen. Świetny, kameralny, niebanalny, ale i niedoceniony film.

ocenił(a) film na 8
Lasotus

Świetny romans psychologiczny o pokreconej relacji miedzy dwoma osobami ,z których jedna jest zaburzona psychicznie a druga osoba to bardzo porzadny i poukładany koles. Film dobrze pokazuje zaszłosci, układy jakie sie tworza pomiedzy ludźmi, rozgrywki.Nie głupi film. Przykry i smutny w sumie. Uwikłanie sie w relacje z osoba zaburzona ,która nie umie stworzyc zwiazku jest wykańczajace a próba zrozumienia takiej osoby nic nie przynosi , bo nie można zrozumiec kogos kto swiat odbiera inaczej niz wiekszosc, jak przez krzywe zwierciadło troche.Czy to była miłosc czy tylko silne przyciaganie trudno powiedziec niemniej silne emocje były miedzy nimi ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones