PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1030}
7,4 32 990
ocen
7,4 10 1 32990
7,1 11
ocen krytyków
Frankenstein
powrót do forum filmu Frankenstein

FRANKENSTEIN Kennetha Branagha(1994) czy DRACULA Francisco Forda Coppoli(1992) który z tych dwóch filmów grozy jest lepszy waszym zdaniem i dlaczego?

ocenił(a) film na 10
zabson2

Trudne pytanie. Oba filmy są wyjątkowe i oba oceniłem na 10/10. Nie potrafię wybrać, który jest lepszy. W oby przypadkach zagrała plejada gwiazd i w obu filmach reżyserzy postawili na coś więcej niż na brutalność. Oba filmy trafiły do mnie. "Dracula" jak i "Frankenstein" to klasyka kina i pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika filmów.

moorgooth

Zgadzam się że oba filmy stoją na równym, bardzo wysokim poziomie. W obu panuje wyjątkowy kilat, jak również technicznie są świetnie zrealizowane. Dla mnie osobiście Frankenstein o maleńką odrobinke lepszy, ale to chyba głównie przez sympatię do De Niro.

zabson2

dziś te dwa na Ale kino :)

użytkownik usunięty
bambom

Oba sa wedlug mnie cudownie klimatyczne - tu dorzucilabym jeszcze Wywiad z wampirem 1994 i troche mniej znany, ale nie znaczy ze gorszy film Mary Reilly 1996.

ocenił(a) film na 8

Mary Reilly według mnie rówież dobry i w podobnym stylu, warto zobaczyć.
Pomiędzy Drakulą i Frankensteinem wybiorę pierwszą pozycję.

ocenił(a) film na 10
batii20

oba są świetne, mają klimat, ciekawą fabułę, dobre aktorstwo. Oba bardzo lubię, nie umiałabym wybrać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones