PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1030}
7,4 32 990
ocen
7,4 10 1 32990
7,1 11
ocen krytyków
Frankenstein
powrót do forum filmu Frankenstein

i może mi powiedzieć czy ta ekranizacja jest wierna LEKTURZE?

ocenił(a) film na 8
maga89

Książkę czytałem i z zajęć na studiach wiem, że ta adaptacja jest najbliższa papierowemu pierwowzorowi. Sam próbuję kupić dvd od dłuższego czasu ale występuje zazwyczaj w pakiecie 3 filmów :( które mnie nie interesują a czynią produkt drogim.

ocenił(a) film na 8
marianx7

Ja właśnie kupiłem na allegro za 39,99 z polskim lektorem5.1. Są jeszcze chyba 2 sztuki pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
marianx7

http://www.allegro.pl/item842731448_dvd_mary_shelley_s_frankenstein_lektor_folia .html

marianx7

A czytałeś Forresta Gumpa? Nie uważasz,że książka jest o niebo lepsza?

ocenił(a) film na 8
kryszti

Książka jest znacznie lepsza, tylko jak dla mnie niektóre przygody są mocno przesadzone jeśli chodzi o prawdopodobieństwo czy jakiś szacunek do czytelnika. Oczkiem można mrugnąć, ale bez przesady. No i zostaje jeszcze postać samego Forresta. Hanks mimo genialnej kreacji nie pasuje mi do końca ;)

marianx7

Dla mnie już film jest bardziej nieprawdopodobny, a już na pewno bardziej naiwny i infantylny. Skoro zdajesz sobie sprawę z przepaści miedzy książką, a jej adaptacją, to dziwi mnie,że masz Forresta w avatarze. Ale nie wnikam i nie oceniam :)

ocenił(a) film na 2
maga89

Nie jest wierna.

ocenił(a) film na 8
maga89

Jest Bliska oryginałowi ale nie jest wierna. Najbardziej wiernym obrazem książki jest produkcja HALLMARK o tym samym tytule.

ocenił(a) film na 10
florian26

Chodzi ci o ten miniserial z 2004 roku?

rafus20l

haha tak się składa że są dwa Frankenstein z 2004 roku :D

ocenił(a) film na 10
maga89

Bardzo polecam książkę. Ogólnie ta adaptacja jest najwierniejsza książce ze wszystkich filmów o Frankensteinie.
[UWAGA SPOILERY!!] [UWAGA SPOILERY!!]
W książce potwór był szybszy i wyższy (3 metry!!), "istny diabeł'. Książka też nie zagłębia się w procesy naukowe zachodzące przy robieniu monstrum, także nie ma ani słowa o "punktach energii", żelaznej kapsule, a nawet skąd doktor wziął surowce na zrobienie monstrum. W książce jest bardzo dużo opisów przyrody, doktor więcej podróżuje. Frankenstein na początku ulega szantażom potwora i zaczyna robić dla niego partnerkę, szybko jednak zmienia zdanie i niszczy pracę ku wściekłości monstrum. Prace nad wybranką dla monstrum mają miejsce na jakiejś tropikalnej wyspie. W książce prześladowanie przez monstrum bardzo wyniszcza doktora, nie cieszy się z życia i jest bliski obłędowi, też na jakiś czas trafia do więzienia z winy monstrum. O ile też pamiętam nie ma słowa o ożywieniu Elżbiety.
Poza tym tak jak w filmie jest przygoda w chatce wieśniaków, zabicie brata Frankensteina przez potwora i zwalenie winy na Justine, zabicie ojca Frankensteina i Elżbiety w noc poślubną. Także koniec ma miejsce na biegunie.

ocenił(a) film na 8
kewlak

Tereny Irlandii do dla ciebie miejsca tropikalne?;)

ocenił(a) film na 10
Berith7777

A nie pamiętam już jak tam było :P

ocenił(a) film na 8
kewlak

;)

ocenił(a) film na 8
kewlak

PS
Ojciec zmarł z przyczyn naturalnych-to tak w ramach przypomnienia.

ocenił(a) film na 9
Berith7777

W książce? Bo w filmie raczej nie.

ocenił(a) film na 8
KKB

Przeczytaj o czym gadałem z poprzednikiem.

ocenił(a) film na 8
maga89

Jeśli ktoś zamierza to oglądać jako podpórkę na lekcję polskiego, odradzam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones