PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=131183}

Freddie - agent F.R.O.7.

Freddie as F.R.O.7
7,9 302
oceny
7,9 10 1 302
Freddie agent F.R.O.7.
powrót do forum filmu Freddie - agent F.R.O.7.

Prawdziwy klasyk animacji ostatniego dziesięciolecia - XX wieku – aż mi się łezka w oku zakręciła gdy to wreszcie dorwałem, a polowałem na ten film od wielu lat. Dzisiaj to produkcja zupełnie zapomniana – jak by nigdy nie powstała, a w szarych latach 90 to był prawdziwy przebój przez niektórych stawiany na równi z „Królem lewem” choć zdecydowanie na wyrost. Pamiętam jak wypożyczało się ten film w osiedlowej wideotece i zakatowywało na magnetowidzie do znudzenia – znało się każdą scenę. Człowiek przez te półtorej godziny fruną do baśniowej krainy. Gdy mam namyśli „szare lata 90” mam na myśli to że było wtedy mało filmów dla dzieci i młodzieży - nie mieliśmy właściwie wyboru i każdy film rozpalał wyobraźnie, a ten konkretny zapadł mi w pamięci do dzisiaj kiedy po raz kolejny było mi dane go zobaczyć. Z perspektywy czasu fabułą już tak nie zachwyca – wiadomo gdy jest się dzieckiem nie wymaga się jakichś super zwrotów akcji i oryginalności, zresztą jak na tamte czasy film miał oryginalną fabułę. Na filmwebie widzowie dali mu 8,5 – niespotykanie wysoka ocena i zgodność tych blisko 60 osób które oceniały. Świadczy to o wielkim sentymencie dla tej produkcji, ale też o fakcie że mimo perspektywy czasu zachowała świeżość. Animacja może nie zachwyca, ale bardzo pozytywnie zaskakuje bo film przecież nie jest ani produkcją Disneya, ani Warner Brothers, ani japońską – to film brytyjski – a przecież brytyjskie kino nie jest jakaś znaczącą potęga w animacji i nigdy nie było, a trzeba pamiętać że to film sprzed 20 lat ! Animacja jest żywa, postaci są rysowane oryginalnie i ciekawie co nie jest normą w animacji – szczególnie tej starszej. Przy scenach zbiorowych mamy wrażenie tłumu co właściwie jest rzadko spotykane w starszych filmach bo wymagało podwójnej pracy i dokładności. Gdy mamy sceny ruchy miejskiego też pokazany jest ruch wielu pojazdów co jest rzadko spotykane w filmach animowanych z tego okresu jak i wcześniejszych a i dzisiaj nie jest normą szczególnie w animacji telewizyjnej. Do tego udźwiękowienie filmu też się bardzo chwali. To takie szczególiki, ale dające sumarycznie wielki plus. Do tego przyzwoita muzyka, sympatyczni bohaterowie i baśniowo – przygodowy klimat z elementami kryminału. Może nie jest to najlepszy film swojej epoki, ale na pewno jest w czołówce, a i dzisiaj zachwycił by nie jedno dziecko.

ocenił(a) film na 10
Opas Natanael

Ładnie powiedziane :) Zgadzam się w 100% Wartość sentymentalna tego filmu jest dla mnie nie do przecenienia.

Opas Natanael

Oglądałam to w przedszkolu i aż się popłakałam ze szczęścia, że to znalazłam! Tak jakoś niesamowicie mi to utkwiło w pamięci i bardzo chciałam obejrzeć jeszcze raz. Ahh!

Opas Natanael

TAK!!! Nareszcie znalazłem ten film :D zapamiętałem z wczesnego dzieciństwa tylko kilka scen, ale jakoś prześladowały mnie w zakamarkach świadomości przez całe życie, długo nie wiedziałem jak go znaleźć, dziś w końcu wpisałem po prostu w google "animated film turned into a frog than becomes a detective" (to dokładnie wszystko co pamiętam z fabuły) i pierwsze co wyskoczyło - bach! od razu wiedziałem że to to :D

Opas Natanael

Nostalgia nostalgią ale film się postarzał okropnie. Reżyseria tragiczna, fabuła prosta ale to standard w tego typu produkcjach. Ale te postacie. Płaskie, bez polotu. Humor slap-stick dla 5 latków. Film sam nie wie czy chce być baśnią a może jednak filmem szpiegowskim. Dialogi to sama ekspozycja, zero w nich rozwoju charakteru postaci. Głosy tragicznie podłożone. Jasne dla dziecka do 8-9 roku życia myślę że umiarkowanie udany. Ale żeby od razu przez pryzmat nostalgii wystawiać najwyższe noty? Film animowany czy właściwie każdy typ filmu powinien umieć przejść próbę czasu. Ten nie dał rady tego zrobić. A da się to zrobić. Przykład - pierwsze Toy Story. Dopiero niedawno obejrzałem i jest to świetny po dziś dzień film. A średnią tutaj na filmweb ma 7,4 czyli sporo niższą niż Freddie. Przepraszam ale się nie zgadzam z opinią dotyczącą filmu. Dla mnie to relikt lat 90-tych gdy każdy próbował zrobić hit na modłę Disneya. Tutaj się nie udało.
Rozumiem subiektywne uczucia ale obiektywnie tak właśnie jest. Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones