PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=813701}
7,8 18 241
ocen
7,8 10 1 18241
7,3 18
ocen krytyków
Free Solo: ekstremalna wspinaczka
powrót do forum filmu Free Solo: ekstremalna wspinaczka

Może gdybym przedtem nie obejrzała The Dawn Wall mój odbiór byłby inny. Może to wina twórców, że nie potrafili przedstawić tego szalonego i niesamowitego wyczynu w inny, bardziej ciekawy sposób. Nie wiem, ale po prostu ten film nie wywarł na mnie szczególnego wrażenia. Może jak bohater potrzebuję silniejszych bodźców. W The Dawn Wall były emocje, nerwy, kibicowałam chłopakom, mimo że wiadomo było jaki będzie koniec. We Free solo też wiadomo jak to się skończy, wyczyn jest jeszcze bardziej spektakularny i nic, zero emocji. Może udzielił mi się dystans Alexa. Może proporcje w filmie były źle rozłożone - film trwa przeszło 1,5 godziny a samo wejście trwa kilka minut, nie wiem. The Dawn Wall kupiło mnie w całości, Free solo po prostu obejrzałam.

ocenił(a) film na 9
PaniKamelli

Ja mam dokładnie taki sam problem tylko właśnie z The Dawn Wall, ale jego obejrzałam jako drugi. Czyżby faktycznie kolejność oglądania miała wpływ na przeżywanie tych filmów. Ważny jest "efekt świeżości"?

ocenił(a) film na 7
PaniKamelli

Mam to samo. Pierwszy dawn wall i za 2 dni free solo. Free solo praktycznie bez emocji a dawn walll ze łzami w oczach

ocenił(a) film na 7
PaniKamelli

Dawn Wall jest po prostu lepszym filmem mimo niższego rozmachu i budżetu produkcyjnego . Ale temat Free Solo jest dużo bardziej sensacyjny i robi wrażenie, szkoda, że też na osobach decydujących o przyznawaniu nagród za sztukę filmową.

PaniKamelli

Film nudny jak flaki z olejem. Połowa zmarnowana na ten jego niby związek z psych fanką. Samo wspinanie właściwie całe pokazane było w reklamówkach filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones