PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=813701}
7,8 18 241
ocen
7,8 10 1 18241
7,3 18
ocen krytyków
Free Solo: ekstremalna wspinaczka
powrót do forum filmu Free Solo: ekstremalna wspinaczka

Mordercze gadulstwo

ocenił(a) film na 6

Okropna ilość banałów wypowiedzianych przez głównego bohatera i jego dziewczynę. Na granicy wytrzymałości. Dobrze, że wreszcie pokazano owe brawurowe wejście.

ocenił(a) film na 9
Treh

Banalne (i płytkie) jest to co napisałeś(aś). Nie twierdzę, że człowieka rozumiem, ale spójrz w jego oczy - jeżeli widzisz banał, to lepiej się nie odzywaj.

ocenił(a) film na 6
krutkiew

Wiesz, byle kto nie będzie mi dyktował kiedy bądź czy w ogóle mam się odzywać. Chyba, że cię w jakimś zamordyzmie wychowano. Ja ci nie zabronię wygadywać głupot.

ocenił(a) film na 9
Treh

Nie dyktuję ci czy masz się odzywać. "lepiej się nie odzywaj" ma inne znaczenie - ale żeby widzieć różnicę, trzeba czytać ze zrozumieniem.
Jeżeli widziałeś banał w tych obrazach, to oznacza, że niewiele widzisz.

ocenił(a) film na 6
krutkiew

Jasne, żeby wiedzieć. Oszczędź sobie protekcjonalnego traktowania innych, przyjm do wiadomości, że "lepiej się nie odzywaj" ma dokładnie takie znaczenie, jaki wyrażają te słowa. Jeśli tego nie wiesz, poświęć parę chwil polszczyźnie.

ocenił(a) film na 9
Treh

Pisze się przyjmij, a nie przyjm - także cytując: "poświęć parę chwil polszczyźnie"

ocenił(a) film na 6
krutkiew

Bez dąsania przyjmuję krytykę gdy popełnię błąd. Gdyby była możliwość edycji wpisów poprawiłbym to od razu. Przy okazji, rozumiem że oświecenia w kwestii innego znaczenia połajanki o nieodzywaniu się nie doświadczę.

ocenił(a) film na 9
Treh

To była tylko odpowiedź na twoją uwagę o mojej polszczyźnie. Nie mam ochoty ciągnąć dalej tej wymiany skupionej na formie wypowiedzi. Istotne jest tylko to, że ty widzisz w bohaterach banał, a ja głębię.

ocenił(a) film na 6
krutkiew

Nigdzie nie napisałem, że widzę w bohaterach banał. W ogóle nie znam takiej konstrukcji - banał w człowieku. Są banalne wypowiedzi. I wyłącznie o nich pisałem.

krutkiew

W jego oczach widać autyzm nic więcej. Film okropnie nudny

ocenił(a) film na 6
Treh

zgadzam się, trochę za dużo tego gadania... było ono w pewnej mierze potrzebne, ale nie w takiej ilości... no cóż, te prawie 2h trzeba było jakoś zapchać. Mi brakowało trochę nagrań z finałowej wspinaczki niektórych fragmentów trasy, ale podejrzewam, że ekipa tak jak zostało to zasygnalizowane w filmie nie chciała rozpraszać wspinającego się...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones