PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30428}

Frida

7,5 84 368
ocen
7,5 10 1 84368
6,9 17
ocen krytyków
Frida
powrót do forum filmu Frida

Pod względem wizualnym to istne arcydzieło. Wspaniałe rozwiązanie formalne, kolorystyka, graficzne wstawki. Świetne zdjęcia, montaż, muzyka. Jeszcze lepsza scenografia, stroje, charakteryzacja. Sama historia jednak już tak nie wciąga. Za słabo ukazane cierpienia Fridy nie pozwalają w dostatecznym stopniu dać się wciągnąć temu obrazowi, który momentami nudzi. Za to Salma idealnie wypadła w swojej roli!

ScarlettElvie

Nie wiem czemu cierpienia Fridy były dla Ciebie "za słabo pokazane",tymczasowo kładę to na karb znieczulicy spowodowanej tymi zajepopularnymi krwawymi jatkami,które opanowują wszelką twórczość.Właśnie ból tam był wszędzie i zawsze,a apogeum osiąga w scenie,kiedy malarka obcina sobie włosy:straciła dziecko,mąż zdradził ją z jej siostrą,wydaje się,że już nie ma w niej nic,nawet małego promyka nadziei...w tej scenie jakby się zapadała,jakby leciała w próżnię.

co do strony wizualnej-w pełni się zgadzam:)

ocenił(a) film na 6
CzerwonyKapturek

Może masz rację z tą znieczulicą, aczkolwiek krwawe jatki nigdy nie przyciągały mojej uwagi. Zapomniałam dodać, że scena w tramwaju, kiedy Frida leży cała w czerwieni krwi i złocie jest tak niesamowita, że gdyby był to film 10-minutowy, zawierający ten właśnie fragment, dałabym mu 10/10!!! Już dawno żadna scena nie zrobiła na mnie takiego wrażenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones