PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30428}

Frida

7,5 84 391
ocen
7,5 10 1 84391
6,9 17
ocen krytyków
Frida
powrót do forum filmu Frida

przyjemny

ocenił(a) film na 8

Bardzo przyjemny filmik, kręcony w ciekawych barwach ze świetnym aktorstwem. Nareszcie biografia, która nie opowiada o swym bohaterze na klęczkach.

ocenił(a) film na 7
ArtiQ

Kolorowe (zamydlone?) cierpienie
A jeżeli film powstałby "na klęczkach" czy odniósłby ten sam sukces? Czyżby ta kolorkowość odwróciła uwage od rzeczywistości i zubożyła przez to Fride Kahlo - odejmując jej cierpienie dodaniem kolorów? Czy przez ten zabieg obrazy nie tracą na sile?

ocenił(a) film na 8
Morolg

czarno-białe
Myślę, że nie tracą na sile ani trochę. Świat nie jest czarno-biały, tak jak nie cierpimy przez całe życie. Zawsze ciemne , jasne i kolorowe barwy przeplatają się przez siebie, tak jak nastroje. Poza tym forma wizualna filmu inspirowana była obrazami Fridy, tworzonymi w podobnych tonacjach.

ocenił(a) film na 7
ArtiQ

Życie - najciekawszy obraz
Zgadzam się z tobą, że życie nie jest ani czarne, ani białe i to widać w obrazach Kahlo. Być moze rzeczywistość, w której pokazano perypetie miłosne (nastrojowe) miała być takim wielkim obrazem. Szkoda, że w taki sam sposób nie przemawia do mnie film, jak jej obrazy.

ocenił(a) film na 8
Morolg

obrazy
Tak, to prawda film nie jest wybitny, a najbardziej w pamięci zostają właśnie obrazy i świetne aktorstwo (szczególnie w wykonaniu Alfreda Moliny). Nie mogę jednak powiedzieć, że jest to film nieudany.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones