PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30428}

Frida

7,5 84 391
ocen
7,5 10 1 84391
6,9 17
ocen krytyków
Frida
powrót do forum filmu Frida

podbojami...tak trochę miłosnymi a trochę wschodniej Europy, to musiał jej starczyć Trocki....

Normalnie dramat - nie ma jak to zrobić łzawe filmidło o dwójce bolszewików, z których on tak walczy z kapitałem że pracuje dla Rockeffelera, potem dodać wielkiego romantyka Trockiego, który jak się pojawia to słychać wręcz trąby anielskie. Nie wiem dlaczego nikt nie nakręci o jakiejś fance pana z wąsem z 3 rzeszy - też na pewno trafi się jakieś neurotyczne małżeństwo, gromiące wyzysk a mieszkające po królewsku, sławiące jednocześnie wolność i megamorderców, które z czasem stanie się idolami wyemancypowanych kobiet....bo i czemu nie, pokazać zaściankowym babom jak się przegania je spod domu (willi całkiem wysokiego standardu), to naprawdę trzeba mieć "cojones" (w końcu o tym tow. Riviera marzył)

btw. - b. dobre aktorstwo Hayek i Moliny

bokser_Ken_Wywietrznik

Ty tak na poważnie? Przecież to film biograficzny, a nie wymysł reżysera! Najpierw sprawdź dokładnie, a potem krytykuj!

ocenił(a) film na 1
BartSmith

nie kumam?? No ja jak najbardziej na serio, co....nie miała romansu z Trockim??

użytkownik usunięty
bokser_Ken_Wywietrznik

Popieram w 100%

ocenił(a) film na 1

Dzięki, pozdrawiam. Są jak widać ludzie, którzy znacznie bardziej krytycznie oceniają tą propagandowa papkę.

ocenił(a) film na 8
bokser_Ken_Wywietrznik

to jest film o życiu Fridy Kahlo. To nie wina scenariusza, po prostu tak wyglądało jej życie. Co do motywu 'przeganiania zaściankowych bab' - one zostawiły jakieś dewocjonalia, bo uznawały dom za przeklęty. nic dziwnego, że je przegoniła, skoro w środku wszyscy wzięli to za próbę zamachu.

Poza tym - oceniać film na 1/10 z uwagi na przedstawienie czasów, w których socjalizm dla Meksyku wszystkim wydawał się najlepszym wyjściem? Sam wspomniałeś o b. dobrym aktorstwie. Żaden film nie zasługuje na taką ocenę, ale cóż - takie mamy społeczeństwo.

ocenił(a) film na 8
bokser_Ken_Wywietrznik

A czy bardzo dobre aktorstwo odtwórców głównych ról nie powodu do podwyższenia oceny? Naprawdę nie rozumiem skali oceniania jaką wyznaczają sobie niektórzy użytkownicy.

ocenił(a) film na 1
Obssesion

Po prostu nawet najlepsze aktorstwo nie usprawiedliwia strasznych przekłamań albo wybielania zbrodniarzy.

ocenił(a) film na 8
bokser_Ken_Wywietrznik

nie wiem czy chcesz pogadać o filmie czy o polityce, a może o historii. W każdym razie to nie film historyczny, nie polityczny, tym bardziej nie o trockim, ani też o zbrodniach stalinizmu czy też nazizmu. Nie ma on na celi ukazywanie pełnego życiorysu radzieckich komunistów i ich "dokonań". To inna bajka, bo przecież to dramat biograficzny o życiu i cierpieniu jednej osoby, jej sztuce i osobistych relacjach z innymi ludźmi. To świat postrzegany oczami tej kobiety. Tak przynajmniej rozumiem zamysł twórców filmu.... pozdrawiam

bokser_Ken_Wywietrznik

Em...gdzie Ty widziałeś to "mieszkanie po królewsku"? Bo mieli dwa różne domy? Też mi królestwo...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones