PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=755431}

Fuga

6,5 18 666
ocen
6,5 10 1 18666
7,2 41
ocen krytyków
Fuga
powrót do forum filmu Fuga

Ogromne rozczarowanie - dużo sobie po tym filmie obiecywałem,spodziewałem się jakiegoś porządnego dramatu z mocnymi postaciami i świetnym aktorstwem,a wyszła niestety jedna wielka lipa.Nagrody dla tego dzieła tylko utwierdzają mnie w przekonaniu,że ludzie z tej branży to jedno wielkie kółko wzajemnej adoracji,kolejna kasta po sędziowskiej.Jak tak ma wyglądać współczesne rodzime ambitne kino,to ja wybieram "Klan".Obraz ten jest najzwyczajniej w świecie nudny,irracjonalny,infantylny,wyprany z emocji,zawierający mnóstwo długich milczących ujęć - Boże jakie to nudne,ale ja wiem to jest ambitne i artystyczne.Początkowa ciekawość zamienia się z czasem w całkowite zobojętnienie,a nawet irytację u widza.Z reguły nie spojluję i teraz też nie chcę,napiszę tylko,że w filmie jest mnóstwo słabych i nielogicznych scen - również zachowanie głównych bohaterów załamuje momentami widza - ja wiem główna bohaterka była chora,ale mąż,rodzina,lekarze itd.Podsumowując - dla mnie osobiście jedno z największych rozczarowań w ostatnim czasie w naszym kinie.

ocenił(a) film na 8
kleju30

Faktycznie, po tym, co napisałaś/eś Klan to dobry dla ciebie wybór

ocenił(a) film na 2
Agatonik

Szacun dla ciebie - bardzo merytoryczna wypowiedż.

ocenił(a) film na 8
kleju30

Fakt, wypowiedź nie jest merytoryczna. Ale już tyle razy pisałam o tym filmie, że nie chciało mi się jeszcze raz. Twoja wypowiedź: "Obraz ten jest najzwyczajniej w świecie nudny,irracjonalny,infantylny,wyprany z emocji,zawierający mnóstwo długich milczących ujęć" nie odnosi się do żadnych faktów, tylko Twoich emocji. I masz prawo do swojego własnego odbioru. Dla mnie film nie był nudny - historia była i tajemnicza i przedstawiała zaburzenie zwane w psychiatrii jako fuga dysocjacyjna. Bardzo ciekawe było zobaczenie, jaki może mieć przebieg na przykładzie losów bohaterki filmu. Stąd druga ocena, że film jest irracjonalny od razu upada, bo jest na podstawach naukowych. Jeżeli piszesz, że jest infantylny, to trudno zakwalifikować to do merytorycznej wypowiedzi, jeżeli nie stoją za tym stwierdzeniem konkretne argumenty przedstawiające, na czym ów infantylizm według ciebie polega. "Wyprany z emocji" - to twoje odczucie. Dla mnie film był jedną wielką emocją. I ostatnie Twoje stwierdzenie - długie milczące ujęcia: były. Tobie przeszkadzają, dla mnie były jak najbardziej adekwatne. I tak dalej. mogę to rozbierać na czynniki pierwsze. Ale ogólna konkluzja jest taka, że jeżeli komuś zarzucasz brak merytoryki w wypowiedzi, to najpierw sprawdź, czy Twoja takową zawiera.

ocenił(a) film na 2
Agatonik

W porządku,przyjmuję Twoje argumenty,choć nie muszę się z nimi zgadzać - nie wszystkim musi się podobać,to samo - nudno by było.Ważne,aby w miarę sensownie się spierać.Niestety,ale na tym forum jest dużo "troli",którzy postują w taki jednozdaniowy sposób - jak widzę Ty do nich jednak nie należysz.Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones