PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=794849}

Głębia strachu

Underwater
5,5 21 729
ocen
5,5 10 1 21729
5,2 5
ocen krytyków
Głębia strachu
powrót do forum filmu Głębia strachu
Antywsjo

Dobre porównanie. Mam nadzieje, że trafne.

Antywsjo

Duh, "Underwater" to kalka motywu Krakena z "Kuli" z Dustinem Hoffmanem i Sharon Strone z 1998 roku...

Antywsjo

Tak serio to dla mnie jest to kalka (lub druga czesc) Life. Nawet "obcy" wypisz wymaluj ten sam. W Life został sprowadzony na Ziemie, a w tym sie rozmnożył i urósł. W ogle zastanawia mnie dlaczego ostatnio obcy w filmach ma wygląd kałamarnicy.

ocenił(a) film na 6
cumartesi

Byłoby świetnie jakby oba te filmy były na serio ze sobą połączone, też zauważyłem tę więź fabularną między tymi dwoma filmami ;)

Kalimdor

Raczej nie - inne wytwórnie. Ale ostatnio Hollywood ma tendencje do jednego wzoru "obcego" i pewnie dlatego widz podświadomie szuka podobieństw do innych filmów.

cumartesi

Myślę, że to jest swoisty renesans zainteresowana prozą Lovecrafta :) Zresztą w tym filmie, w jednym momencie nawet widać easter egg, gdy do ściany jest przypięty szkic Lovecrafta przedstawiający Cthulhu :) https://pl.wikipedia.org/wiki/Cthulhu#/media/Plik:Cthulhu_sketch_by_Lovecraft.jp g Co do obcego, H.R.Giger gdy konstruował wygląd tytułowego Aliena też się inspirował prozą Lovecrafta :)

cumartesi

To nie potwór z Live.. to nie kto inny A sam Wielki Przedwieczny CTHULHU Lovecrafta :) sam twórca filmu przyznał że To On :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones