PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30843}
6,8 5 863
oceny
6,8 10 1 5863
6,7 6
ocen krytyków
Głośniej od bomb
powrót do forum filmu Głośniej od bomb

A jeśli ktoś ma JAKIKOLWIEK pomysł o czym jest ten film, błagam POWIEDZCIE.

ocenił(a) film na 8
Mothyff

O mnie.

falconeti88_2

jestem totalnie zaskoczony, że film o tak pozytywnych opiniach i tylu nagrodach jest zwyczajnie słaby i irytujący. Wczoraj oglądałem przez jakiś fragment, ale to było - bez złośliwości - zwyczajnie słabe.

ocenił(a) film na 1
Mothyff

Zgadzam się w stu procentach. Jeszcze nigdy nie byłem tak zadziwiony oceną na Filmwebie, bo ode mnie dostał 1, i to jeszcze zanim wszedłem na portal. Film o niczym, mógłby w ogóle nie istnieć.

karlolek91

być może i takie filmy też muszą istnieć żeby pokazać co to znaczy szlam...

Mothyff

takie filmy istnieją po to żeby się zastanawiać o czym są przez kilka kolejnych dni, ja zastanawiam się podwójnie bo widzialem tylko końcówke obudzony w nocy ale kino+ może pół godziny seansu i dla mnie ten film o czymś był o niczym co można jednoznacznie zdefiniować ale był
wciąż myśle o czym :D

a tak poważniej, kilka dni wcześniej obejrzałem Trainspotting i chyba te dwa filmy są o czymś w gruncie rzeczy podobnym tylko w innej rzeczywistości - jeśli by spojrzeć z nocnej perspektywy z przymróżeniem oka - główny bohater zatopiony w środowisku w którym stara sie jakoś odnaleźć ale nie do końca do niego pasuje, w gruncie rzeczy wiele dobrych filmów jest o niczym - o jakimś kimś kto robi jakieś coś tym bardziej o niczym im bardziej z codzienności, jest też wiele nahalnie moralizatorskich gówien w których podstawowa wartość to być o czymś i koniecznie mieć przekaz napisany grubymi literami tak żeby każdy zjadacz popkornu zrozumiał, koniecznie! szczerze to znudzony jestem przekazami na siłe, wpadasz na facebook a tam ktoś obrazkowo kolejny raz ktoś definiuje wszystko co powinieneś myśleć o tym śmym i owym w dodatku znasz gościa i ni uja nie wiesz co z tym fantem zrobić, odpalasz film a tam kolejny ktoś chce przekazać coś, tak jak ja teraz :)

ten film chyba jest o nas, przynajmniej o niektórych

starszy_pan

sorry ale to co mówisz to zwykłe banały. każdy film jest o czymś lub o kimś, co w żadnej mierze nie nadaje mu sensu.
błagam nie porównuj tego szlamu do arcydzieła, jeśli nie widzisz przepaści w sensie i przekazie to nawet sama gra aktorska mówi sama za siebie.

ocenił(a) film na 8
Mothyff

No ale film porusza oczywiste problemy, ktore dotykaja w dzisiejsze pokomunistycnzej polsce wszystkichg mlodych. W czasie emigracji do Angli to juz w ogole...Problemy byly pokazane wprost, wiec jak mozesz nie rozumiec?

ocenił(a) film na 10
Mothyff

Film jest o tym, że nie masz mózgu i nigdy nie zrozumiesz, że ktoś ma. Pozdro, pacanku.

taxipompey

to fajnie...i na tym kończą się twoje argumenty drobny cwaniaczku?

ocenił(a) film na 10
Mothyff

Właśnie na tym.

taxipompey

to dobrze że kilka osób mnie popiera bo już myślałem że z jakimś ubekiem mam do czynienia.

ocenił(a) film na 10
Mothyff

Ubekiem? Wiesz, co to znaczy, mój dobry człowieku? :D

taxipompey

wiem wiem mój ty pacanku, ubekiem był np pan wielki celebryta detektyw Rutkowski który pałował w zomo ludzi za nic w czasach komuny a teraz zgrywa wielkiego detektywa pasibrzucha ubek pier...ony a powinien gnić w więzieniu za krzywdy które wyrządził niewinnym ludziom. Ale to Polska - tu komunistyczni bandyci mają się bardzo dobrze na państwowych emeryturkach. Precz z komuną!

ocenił(a) film na 10
Mothyff

Jest to prawda, ale co to ma wspólnego z filmem, mną, czy twoim nieszczęściem?

taxipompey

pytałeś się co to znaczy to ci odpisałem, nie rozumiem więc twojego zdziwienia? Pytasz, odpowiadam.

Mothyff

Nie wiem czemu tak się pastwicie nad tym filmem... Nie twierdzę, że to jest super produkcja, ale moim zdaniem godna polecenia. Jest to typ filmu, do którego można mieć sentyment i wybaczyć mu drobne niedoskonałości. Fajnie opisuje "małomiasteczkowe" życie, poza tym jest naprawdę zabawny w bezpretensjonalny sposób. Rodzinka Mariana z "Dżofrejem" i wiecznie przeklinającą Jagodą po prostu mnie rozwaliła:)! Kto mieszkał na wsi ten wie;)

Nicholas_Urfe

po prostu nie widziałem żadnego sensu w tym filmie..

Mothyff

Nie wszystko musi mieć sens:) czasami po prostu wystarczą obrazy, nawiązania, jakiś impuls, który sprawia, że film jest fajny i nie trzeba się tu doszukiwać wielkich przekazów. Ale to już każdy sam ma prawo interpretować, czy to jest fajne czy nie...;)

Nicholas_Urfe

można zrobić film o tak zwanym ''gównie na deptaku'' z sensem, sorry ale ja w tym filmie niczego takiego się nie doszukałem, dziwne dialogi, bardzo marna gra aktorska, kiepski montaż itp itd

ocenił(a) film na 7
Mothyff

Jak to czytam, to zakładam, że sądzisz, iż "Mordercza opona" była tylko o oponie, prawda? A "Folwark zwierzęcy" o gadających świnkach. No i rzeczywiście, Maćkowiak to zero, sztywny, bez wyrazu, ciągle ta sama mina, zero naturalności xD. Pozdro

urbanfw

dokładnie, w tym filmie tak właśnie MAćkowiak zagrał.

ocenił(a) film na 10
Mothyff

O życiu!

Boomslang76

jasne, może o Twoim bo ja mam inne życie.

ocenił(a) film na 10
Mothyff

...ale nie jesteś zbyt ograniczony, żeby pojąć, że ktoś może mieć inny gust i wrażliwość i że, co najważniejsze, sam nie jesteś żadną wyrocznią w czymkolwiek?

Boomslang76

sorry ziomek ale na filmach to ja się znam i jak widzę takie drętwe aktorstwo i kiepski scenariusz to przykro mi że inni tego nie widzą, oczywiście może się to komuś podobać ale uwierz mi jest taki film ''Ludzka Stonoga'' (human centipede) w którym przyszywają twarz jednego człowieka do dupy drugiego i on potem zjada gówno prosto z dupy tamtego, i wiesz co TYSIĄCOM ludzi to się podoba. Tak że nie dziwi mnie że są ludzie lubiący różne filmy, i te gorsze i te lepsze. Jeśli lubisz takie niszowe kino niedawno widziałem polski film niszowy pt ''Księstwo'' o podobnej tematyce, młody chłopak próbuje wydostać się z zabitej dechami podkieleckiej wsi, i to np było tak zagrane i przemyślane że mnie powaliło. A to mówię w kwestii jakby ktokolwiek miął mi zarzucić argument że ja tylko Transformersy oglądam i nie doceniam polskiego kina niszowego ( swoją drogą Transformersów i tego typu gówna nie trawię), pozdrawiam.

Boomslang76

wiesz tysiące ludzi uwielbia film ''Ludzka Stonoga'' (Human Centipede) w której przyszyto odbyt do twarzy i ludzie jedzą świeże gówno z czyjejś dupy wysrane prosto w usta. Ale co z tego że oni mają taki gust, ja mam inny. Obejrzałem trochę filmów (kilkanaście tysięcy) i mam pewien punkt odniesienia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones