PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5994}

Głupi i głupszy

Dumb & Dumber
6,1 291 784
oceny
6,1 10 1 291784
5,9 19
ocen krytyków
Głupi i głupszy
powrót do forum filmu Głupi i głupszy

Zastanawiam się czy mam do czynienia z ludźmi czy z jakimiś debilami przecież ten film powala na kolana jakim cudem ma 6.0 nie rozumiem was ludzie jeżeli ten film was nie śmieszy to w takim razie co ?! bo już się pogubiłem.

ocenił(a) film na 9
Pupielec

dokładnie

Pupielec

Popieram w 100 %. Film dla ludzi w każdym wieku, jeden z najśmieszniejszych jakie w życiu widziałem.
W dzieciństwie płakałem ze śmiechu na tym filmie, i do dzisiaj tak jest.

ocenił(a) film na 10
Pupielec

Będąc małym dzieciakiem (mając jakieś 6-7 lat) ten film był moim ulubionym obrazem :D Oglądałem go jakieś... 50 razy? Serio. Nigdy mi się nie znudzi, bezbłędna komedia :D Nie wiem co z oceną, film genialny!

Pupielec

Wyobraz sobie smutnego i powaznego pana/pania, ktorego interesuja tylko rownie smutne i powazne filmy, bo tylko takie moga byc prawdziwymi arcydzielami, a nie jakis glupie komedie i pomnoz sobie takiego czlowieka razy kilkadziesiat tysiecy i otrzymasz grupke "pro userow filewbu" (najczesciej w wieku gimnazjalnym i licealnym), ktorzy bawia sie w krytykow i traktuja te zabawe bardzo serio, i ktorzy w ten sposob mysla, ze sa lepsi i madrzejsi od innych (inaczej mowiac sa to przemadrzale gnojki). Wtedy otrzymasz ocene jaka jest :)

ocenił(a) film na 6
Ouzo

exactly

ocenił(a) film na 10
Ouzo

lepiej się tego ująć nie dało

Ouzo

Były momenty w których chciałam wywalić telewizor przez okno ... Ta ich głupota czasami rozbawiała, a czasami była taka denerwująca. Sama fabuła niezbyt ciekawa, taka ... głupia.
Ale każdy ma przecież prawo wyrazić swoją opinie i odczucia, więc zwracam się do Ciebie Ouzo, żebyś uszanował/a czyjeś zdanie.
A muszę podkreślić że lubię komedie. Jednakże dla mnie ta była jedynie znośna.

ocenił(a) film na 9
Enchatrix

"Sama fabuła niezbyt ciekawa, taka ... głupia" no tym argumentem mnie przekonujesz.....
Ten film miał po prostu taki być i dlatego jest świetny.
Dla mnie będzie to zawsze jedna z lepszych komedii, do ktorej mogę wracać w nieskończoność.

vanu

Nie mam ochoty po prostu spoilerować.
Z mojej strony ten film to kpiny z osób upośledzonych, chorych itp.

ocenił(a) film na 10
Enchatrix

Dlaczego kpiny z osob uposledzonych bo nie rozumiem ? Tam byla tylko scena jak sprzedal "Paputka" niewidomemu chlopcowi , i sie zasmial ,ale za chwile spowaznial.

weronikax25

Raczej chodziło mi o zachowanie głównych bohaterów ogólnie. I pisząc "upośledzonych, chorych itp." nie miałam na myśli niewidomego chłopca.

Z twojej wypowiedzi wynika, że nie miałaś styczności z takimi ludźmi w realnym życiu. No chyba, że Ciebie bawią nieszczęścia innych.

Mi film się nie spodobał. Wyraziłam jedynie opinie, w którą nie powinnaś wnikać. Ja swojego zdania nie zmienię. A dyskusja jest zbędna. Dziękuję, żegnam.

ocenił(a) film na 10
Enchatrix

Dlaczego kpiny z osob uposledzonych bo nie rozumiem ? Tam byla tylko scena jak sprzedal "Paputka" niewidomemu chlopcowi , i sie zasmial ,ale za chwile spowaznial. <----Z twojej wypowiedzi wynika, że nie miałaś styczności z takimi ludźmi w realnym życiu. No chyba, że Ciebie bawią nieszczęścia innych.
LOL, co za bzdury wypisujesz.

weronikax25

"Dlaczego kpiny z osob uposledzonych bo nie rozumiem"
Chodziło mi tylko o ten kawałek wypowiedzi. W filmie jest pełno momentów, gdzie aktorzy zachowują się jak osoby chore, niesprawne intelektualnie. Jak nie rozumiesz, to nie, może kiedyś zrozumiesz.

Chodziło mi tak wgl o upośledzenie umysłowe, nie wspominałam nic o niewidomym chłopcu.

ocenił(a) film na 10
Enchatrix

"Dlaczego kpiny z osob uposledzonych bo nie rozumiem"Chodziło mi tylko o ten kawałek wypowiedzi. Przeciez to Ty go pierwsza(y) napisal(e)as. A nie ja.

weronikax25

Ja napisałam : "Z mojej strony ten film to kpiny z osób upośledzonych"
Ty napisałaś : "Dlaczego kpiny z osob uposledzonych bo nie rozumiem ?"

Odpowiedziałam, nie wnikam w to czy rozumiesz czy nie.

Wyraziłam WŁASNĄ OPINIĘ. To jest WOLNY KRAJ.
Ja kończę dyskusję, bo nie mam czasu i ochoty na dalszą konwersację z Tobą.

PS. Z moich poprzednich wypowiedzi wynika, że jestem dziewczyną. No chyba, że w ten sposób chciałaś mnie obrazić.

ocenił(a) film na 10
Enchatrix

Nie masz czasu i ochoty powiadasz? Ile ty masz lat 10 ? Skad wy sie bierzecie? A mowia ze Bog sprawiedliwy.

ocenił(a) film na 3
Ouzo

Nie sądze, ja lubie komedie, a dałam 3. I jestem w wieku licealnym (czyli twoim zdaniem debilka). Dałam temu filmowi taką ocenę tylko ze względu na scenę z PAPUGĄ , po prostu zepsuła mi humor. Ale ty (co sam skrytykowałeś) zabawileś się w psychologa i nazwałeś sporo normalnych ludzi przemądrzałymi gnojkami na BRAWO :/

aluzja1117

Nie jestes debilka :/

ocenił(a) film na 3
Ouzo

Ale, nazwałeś mnie tak mówiąc, że tylko debile daliby temu filmowi niską ocenę

aluzja1117

No chyba raczej nie :/

ocenił(a) film na 8
Pupielec

Racja film jest świetny top 10 w swoim gatunku a ocena to jakaś kpina.Komedie trzeba oceniać jak komedie a nie porównywać do oskarowych produkcji.

ocenił(a) film na 9
Pupielec

Jak zobaczyłem ocenę to ładnie mi kopara opadła!!! K****A!!! Ludzie się teraz podniecają komediami typu kac Vegas, nie oszukujmy się w pierwszej części KV śmieszne sceny można było policzyć na palcach jednej ręki, potraktowałem ją z przymrużeniem oka.Kac Vegas nigdy nawet nie zbliży się do poziomu Głupiego i Głupszego!!!

davidstar

W scenie z Paputkiem nie doszukiwałbym się jakiegoś głębszego sensu albo przesłania, typu naśmiewania się z osób niepełnosprawnych itp. To jest po prostu film o dwóch przygłupach, więc nie można go brać na poważnie. Głupi i Głupszy ma bawić swoim absurdem, i według mnie robi to doskonale. A scenę z Paputkiem po prostu uwielbiam :D

ocenił(a) film na 9
ThrashBobek

heehehee pamiętam :)
Ps. Jeśli ktoś twierdzi, że ten film go nie bawi, a poziom humoru jest żenujący to znaczy, że ten ktoś połknął kij i nie niech uważa, żeby się tym kijem nie udławił :) Po prostu "Głupi i głupszy"- ja też twierdzę,że nie ma po co doszukiwać się tutaj jakiegoś głębszego sensu w tej komedii :D

Pupielec

popieram, ocena to szok, ode mnie 9. aktorstwo, gagi, muzyka, wszystko na swoim miejscu. jedna z moich ulubionych. poza tym gdzie ten film naśmiewa się z osób niepełnosprawnych??? jestem widzką wrażliwą na punkcie podtekstów i aluzji, a tu nic nie ma. bohaterowie są GŁUPI, nie chorzy;/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones