PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=54}
6,8 40 666
ocen
6,8 10 1 40666
6,2 6
ocen krytyków
G.I. Jane
powrót do forum filmu G.I. Jane

Witam jak w temacie jedna z ostatnich scen fraza " Ten kto wolny
Nad swym losem nie płacze. Ptak mrozem z gałęzi strąconyBez żalu umiera i smutku"

Z kad to jest cytat??

użytkownik usunięty
kostek140

tak więc odpowiedź na tą zagwozdkę znajduje się na kilka sekund przed ową frazą, a jej autorem jest pewien brytyjski jegomość D. H. Lawrence :)

ocenił(a) film na 8
kostek140

Dokładnie, autor nazywa się David Herbert Lawrence, w Polsce jego wiersze są prawie nieznane, bardziej znane są powieści, najsłynniejsza to "Kochanek Lady Chatterley". A wiersz z filmu "G.I.Jane" zatytułowany jest "Self Pity".

ocenił(a) film na 9
kostek140

Cudowny jest ten wiersz. Aż serce mocniej zaczyna bić. ;)
A poza tym, wspaniała rola Demie Moore i cudowny Viggo ;)

ocenił(a) film na 7
Aga1_2_3

No właśnie, a Demi dostaje Złotą Malinę... A dziś przyszło mi na myśl, że świetnie wygląda w mundurze, także w "Ludziach honoru".

ocenił(a) film na 9
edziuniek

Demi ma taką świetną urodę ( tylko pozazdrościć ;) ), że w każdym mundurze jej do twarzy, nawet w fatałaszkach striptizerki hi hi :D .
A złota malina, za co ?!!! Za G.I.JANE ?!!! Przecież to naprawdę kawał dobrego kina, świetnie zagrana rola Demi. Upartej i niezłomnej pani kapitan. Oczywiście nie tylko w tej roli super wyglądała.
Bardzo podobała mi się jej rola w takich filmach jak UWIERZ W DUCHA, LUDZIE HONORU,STRIPTIZ,W SIECI( za..bisty film) czy NIEMORALNA PROPOZYCJA.
Krytycy, którzy przyznają tak fatalne oceny, chyba po prostu są źle wybranymi ludźmi, nie nadającymi się do tej "roli". A Viggo? Nie dość, że facet mi się podoba, to jeszcze gra nie kiedy takie role w filmie, że serce z piersi chce mi wyskoczyć. Choćby Aragorn z WŁADCY PIERŚCIENI - on w tych włosach, normalnie wymiata, czy właśnie rola drania sierżanta, co tłamsił jak się da panią kapitan - chociaż w dobrym celu.
Tak czy siak, jest mnóstwo filmów i ról filmowych, gdzie absolutnie nie zgadzam się z niektórymi opiniami krytyków filmowych ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones