PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=54}
6,8 40 663
oceny
6,8 10 1 40663
6,2 6
ocen krytyków
G.I. Jane
powrót do forum filmu G.I. Jane

Zagrała naprawdę dobrze, nie rozumiem za co ta złota malina?? była taka jaka powinna być kobieta w wojsku,
wytrzymała, twarda, pyskata, silna.. to, że jest kobietą dodatkowo jest plusem dla niej. Pokazuję, że płeć nie ma tu
znaczenia, tak samo jak mężczyzna jest pielęgniarzem, czy to znaczy, że jest mniej męski ? nie. Lubi to. Tak samo ona
jest kobietą i lubi wysiłek fizyczny. Jeśli ktoś tego nie rozumie to jest seksistą i ma spore kompleksy.

ocenił(a) film na 9
karoljna94

Zgadzam się! Nie wiem, skąd wytrzasnęli tę Złotą Malinę, ale to potwierdza moją teorię, że dają je byle komu, byle dać. Więc się tym nie przejmuję :) Wgl uważam, że ocena za film jest trochę zaniżona. Na ok. 7.0 zasługuje.

ocenił(a) film na 8
sound_frequency

... i ja się dołączam... Pozdrawiam

karoljna94

Najprawdopodobniej wzięli przykład z projektu "Striptiz", czyli innymi słowy, uwzięły się, futerały rąbane. Dla mnie ona zawsze dobrze gra, a
tak w ogóle to pracuję nad własnym schematem nagród (zwłaszcza po ostatnim rozdaniu mam je głęboko w D)

ocenił(a) film na 7
Kadente

Oscary w tym roku to komedia, chyba komuś dali w łapę :)

karoljna94

W niektórych przypadkach aż ciężko stwierdzić, czy większa żenada po stronie nagrodzonych, czy nominowanych :)P

ocenił(a) film na 6
Kadente

Tzw. Akademia Filmowa to grupka interesów która przyznaje nagrody nader często związane z bieżącym zapotrzebowaniem politycznym czy szerzej społecznym.
Dla mnie ta nagroda podobnie jak pokojowa nagroda Nobla niewiele znaczy.

ocenił(a) film na 10
karoljna94

Ja ostatnio nawet się zastanawiałam czy teraz by nie dostała Oscara, bo akademia wybiera tego typu filmy ostatnio... A co do filmu dla mnie super, malina to kompletna bzdura...

ocenił(a) film na 6
karoljna94

Poważnie dali jej za to maline?? Nie wiedziałem. Cóż. Chyba byli ślepi.

armarange

Ja filmu jeszcze nie widziałem Tego, ale właśnie po tej malince spodziewam się czegoś ciekawego :)

karoljna94

Płeć nie ma znaczenia w wojsku :D Dobre sobie :)

ocenił(a) film na 7
karoljna94

Zgadzam się w całości, ale żeby było ciekawiej i nie za słodko zapytam: a czy widziałaś kobietę górnika? :P

ocenił(a) film na 10
_Rutek_

Tak. W kopalni "Wujek" w Katowicach są cztery takie.

_Rutek_

Ciekawe, czy w prawdziwej walce też zażądają kilku dni wolnego, bo mają comiesięczne "kobiece problemy".

ocenił(a) film na 6
karoljna94

Też nie rozumiem za co Moore dostała Malinę, ale jedna rzecz w tym filmie jest po prostu jest niewiarygodna. Niewiarygodne jest to że silni, młodzi (Moore też jest młoda) i zdrowi mężczyźni mieli by nie wytrzymać tego codziennego katowania a ona to wytrzymała. Zwłaszcza że dostawali większy wycisk (jako rekruci do jednostki specjalnej) niż w zwykłej jednostce wojskowej. Dla mnie tu fajnie jest pokazane koleżeństwo damsko-męskie i to że G.I. Jane może podziałać bardzo motywacyjnie. To film dla kobiet

Natalis_Elisabeth6002

Co w tym dziwnego

Martinez08

Wszystko. Mezczyzna jest z reguly silniejszy i szybszy od kobiety, dlatego w sporcie mezczyzni nie konkuruja z kobietami bo nie mialoby to sensu. Moglaby byc lepsza od jednego czy dwoch slabeuszy ale to max.

kojak82_2

Radzę poczytać na temat szkoleń tych jednostek specjalnych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones