PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5187}

Gabinet Grozy doktora Zgrozy

Dr. Terror's House of Horrors
6,7 811
ocen
6,7 10 1 811
Gabinet Grozy doktora Zgrozy
powrót do forum filmu Gabinet Grozy doktora Zgrozy

Czy film wyszedł kiedykolwiek z lektorem na kasecie vhs lub czy jakaś polska tv wyświetlała go z lektorem?

lux68

Wersja z lektorem jest bardzo trudna do zdobycia ale istnieje i posiadam ja w swojej kolekcji.

radiel81

podaj mi jakiś kontakt, albo zaakceptuj moje zaproszenie bo inaczej nie napisze do Ciebie prywatnej wiadomości.

radiel81

wyślij mi na priva jakieś namiary albo zaakceptuj moje zaproszenie bo nie idzie wysłać wiadomości.
Pozdro

onasis

Już nieaktualne.

ocenił(a) film na 8
onasis

po co Ci z lektorem, takie stare filmy są fajne z napisami, nie zagłuszają muzyki i głosu aktorów, film świetny

Danielak_Lucek

Jak się człowiek wychowywał na lektorach (w dużej mierze tych bazarowych) to przyzwyczajenie pozostało. Poza tym nie zawsze mam ochotę czytać co gadają aktorzy,
Pozdro

ocenił(a) film na 7
onasis

Nie powiedziałbym, że przyzwyczajenie wygrywa.
Oglądałem filmy z bazarów i wypożyczalni na Vhs i w Tv od połowy lat 80' do 2000 roku.
Jakość VHS z perspektywy czasu wydaje się bardzo słaba.
Odkąd raz się zobaczyło film w dvd czy dvd-rip bez lektora w 2001 roku to już
nigdy się nie miałem zamiaru wracać do wersji z lektorem.
A od 6-7 lat wszystko w Blu-ray to dopiero jakość.
Miło widzieć te samy filmy, najpierw na Vhs, potem w dvd, a potem w Blu-ray.
Dla mnie oglądanie filmu z lektorem to profanacja. To tak jakbym nie chciał słyszeć głosu aktora i doceniać jego gry.

returner

A co ma piernik do wiatraka?
W czym problem obejrzeć z lektorem wersję na DVD jak się posiada audio na vhs ;-) ?

Pozdr

ocenił(a) film na 7
onasis

To ma, że gdyby twoja teoria była prawdziwa o przyzwyczajeniach to oglądałbym całe życie filmy z lektorem. A jednak wybrałem docenianie gry aktorskiej oryginalną ścieżkę dźwiękową.
Nie oglądam od ponad 15 lat dlatego nic w tv.

returner

Chyba czegoś nie zrozumiałeś :-) Mnie nie interesuje że dystrybutor nie wydał danego horroru (starego oczywiście). Jak się posiada polskie audio na vhs czy choćby z TV to nie ma problemu nałożyć audio na lepszy obraz.

ocenił(a) film na 7
onasis

I oglądać film z lektorem zamiast głosem aktorów ?
Przecież to profanacja np:
nie słyszeć głosu aktora lub mieć zagłuszony jakimś lektorem głos Marlona Brando w Ojciec chrzestny 1972,
Jacka Nicholsona wLot nad kukułczym gniazdem 1975,
Vincenta Price w Opowieści niesamowite 1962,
Paula Newmana w Żądło 1973, Jamesa Stewarta w
To wspaniałe życie 1946, Cary Granta w Arszenik i stare koronki 1944, Woody Allena w Anie Hall 1977,
Gregory Pecka w Zabić drozda 1962 czy T.Mifune w
Siedmiu samurajów 1954.

Oglądanie z lektorem czy dubbing to zabijanie filmu - niemożliwość doceniania aktora.

Może wytnij głos lub zagłusz lektorem z innego języka Olbrzychskiego w Potop, Stuhra w Seksmisji czy
Wilhelmi w Alternatywy 4.



returner

Co kto lubi. Dla mnie przyjemność jest obejrzeć film z lektorem, ważne też jakim lektorem, taki który by oddawał klimat filmu. Np Knapik, Kozioł, bo obecni się nie nadają do niczego.

To jedna sprawa, a druga to taka, że ja polskich pierdół nigdy nie oglądałem i nie zamierzam oglądać (no, wyjątek jest Seksmisja czy Alternatywy 4).

ocenił(a) film na 7
onasis

Właśnie o to chodzi, że filmy z lektorem zabijają całkowicie klimat i grę aktora.
Prawie zawsze osoby które bardzo dobrze się znają na filmach oglądają filmy bez lektora czy dubbingu.
Sądzisz, że krytycy filmowi oglądają z lektorami ? :):):)
Ja oglądałem filmy z lektorem w latach 1985-2000,
ale wtedy słabo się też znałem na filmach jak przeciętniak.
95% cenionych filmów obejrzałem dopiero w latach 2001-2016. Przede wszystkim najwięcej dobrych filmów jest z lat 1940-1995. Później nastąpił wyraźny kryzys.
Osobiście widziałem 8 tysięcy filmów. Grubo ponad 3 tysiące z Europy i Azji. Połowa z 8 tysięcy to kino ambitniejsze i artystyczne.

Jeśli chodzi o polskie kino to jest cenione na całym świecie przez ludzi, którzy dobrze znają się na sztuce filmowej.
Tak samo cenione jest też kino brytyjskie, włoskie, hiszpańskie, francuskie, skandynawskie, ZSRR czy azjatyckie.
Najlepsze i obowiązkowe produkcje polskie są głównie z
lat 60', 70', 80' np:
Kanał 1957
Popiół i diament 1958
Baza ludzi umarłych 1958
Pociąg 1959
Krzyżacy 1960
Matka Joanna od aniołów 1961
Nóż w wodzie 1962
Rekopis znaleziony w Saragossie 1965
Faraon 1966
Sami swoi 1967
Pan Wołodyjowski 1969
Sol ziemi czarnej 1969
Jak rozpetałem II wojne światowa 1970
Sanatorium pod klepsydrą 1973
Poszukiwany - poszukiwana 1973
serial Janosik 1974
Potop 1974
Ziemia obiecana 1975
Brunet wieczorową porą 1976
Człowiek z marmuru 1977
Co mi zrobisz jak mnie złapiesz 1978
Ćma 1980
Miś 1981
Vabank 1981
Wojna światów-Następne stulecie 1981
serial Alternatywy 4 1983
Seksmisja 1984
O-bi,o-ba:Koniec cywilizacji 1985
Ga,ga:Chwała bohaterom 1986
C.K.Dezerterzy 1986
Przypadek 1987
Kingsajz 1988
serial Dekalog 1988
Przesłuchanie 1989
Ucieczka z kina wolność 1990
Psy 1992
Nic śmiesznego 1995
Kiler 1997
Ogniem i mieczem 1999
Dług 1999
Chłopaki nie płaczą 2000
Dzień świra 2002
Wesele 2004
serial Pitbull 2005-2008
Boisko bezdomnych 2008
Dom zły 2009
Róża 2011
Pokłosie 2012
Chce się żyć 2013
Bogowie 2014
Wołyń 2016 raczej pewniak

returner

Ogladanie horrorow dla gry aktorskiej heh, a to dobre sobie. Nie chodze na dyskoteke patrzec jak inni tancza, tylko samemu sie bawic. To samo jest z horrorami. Film, horror to rozrywka, w ktora czlowiek sie wtapia i ma uczucie, ze tam jest, co daje jeszcze wieksza satysfakcje, a nie patrzy na kazdy szczegol gry aktorow. Na moje do oceny aktorow powinno sie chodzic do teatru, a nie ogladac rozrywkowe filmy. W najlepszych horrorach jest przewaznie slabe aktorstwo i tak, bo w dobrym horrorze to nie jest najwazniejsze.

radiel81

posiadasz jeszcze ten film?

ocenił(a) film na 10
arek2010

witajcie. Jestem zainteresowany Dr. Terror's House of Horrors z lektorem. Czy ktoś może mi pomóc?

ocenił(a) film na 10
radiel81

Czy mogę liczyć na Pana pomoc w zdobyciu Dr. Terror's House of Horrors z lektorem?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones