PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30689}

Gabinet doktora Caligari

Das Cabinet des Dr. Caligari
7,8 21 699
ocen
7,8 10 1 21699
7,9 26
ocen krytyków
Gabinet doktora Caligari
powrót do forum filmu Gabinet doktora Caligari

niebieski kocyk

ocenił(a) film na 8

Wczoraj w toruńskiej Od Nowie w ramach kina Niebieski Kocyk mogłem zobaczyć ten film... to nie był zwykły seans, bo filmowi towarzyszył akompaniament muzyki na żywo zespołu Tortilla.... To było coś niezwykłego.... Muzyka pogłębiała charakter i nastrój filmu.. coś świetnego... film jeszcze bardziej stał się wymowny... Byłem bardzo zadowolony co zobaczyłem na ekranie.... Świetnie stworzone postacie.... zwłaszcza Doktor!!! Interesująca fabuła jak na tamte czasy.... bardzo wiele zawdzięczają dzisiejsze thrillery i filmy grozy takim dziełom jak "Gabinet...." wiele nawiązań... pozdrawiam:)

ulubione88

zgadzam się:) tez bylem i muszę stwierdzić, że muzyka dodała wyrazu temu filmu.

a tak nawiasem mowiac to przy ostatniej scenie pierwsze co mi przyszło do głowy, to że "wyspa tajemnic" z 2010 jest w dużej mierze oparta na mechamizmie właśnie z dr caligari

przemekc

Też tam byłem. I jak na film grozy to ten film wywoływał wielkie fale śmiechu. Oczywiście film jest genialny, a co do akompaniamentu, to zespół Tortilla grał fajnie, ale według mnie w ogóle nie wpisał się w klimat filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones