PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=381109}
6,2 13 132
oceny
6,2 10 1 13132
Gabriel
powrót do forum filmu Gabriel

Film jest niezły, ale... no właśnie trochę tych ale się tu znajdzie. Naprawdę dobry pomysł, scenariusz prosty jak drut (ale w tym wypadku nie jest to wada), ciekawe ujęcia, klimatyczna muzyka, poprawna choć nieporywająca gra aktorska, ale wszystko to nie daje jednak obrazu który utkwi w pamięci. Shane Abbess (reżyser) starał się opowiedzieć tę historię w możliwie najprostszy sposób, i zrobił to. Niestety nie ma w tym filmie dużo miejsca na domysły i kombinacje.Pozostaje podążać za akcją, ale... akcja co prawda jest ( co jakiś czas) a między kolejnymi scenami walk (ciekawie zrealizowanymi)są bardzo długie i bardzo nudne rozmowy pomiędzy bohaterami.Można zrozumieć że niektóre sprawy trzeba bardziej naświetlić by widz je zrozumiał ( po to te długie rozmowy), ale w "Gabrielu" tych "naświetleń" jest stanowczo zbyt wiele przez co film staje się płaski i bez wyrazu. Naprawdę szkoda, bo myślałem że będzie to film który będzie przynajmniej próbował dorównać "Armii Boga" z 1995 roku (Walken, Madsen, Stoltz, Mortensen), cóż przyjdzie mi chyba jeszcze na to poczekać.

ocenił(a) film na 6
bastus1972

Myślałem że będzie to film który wreszcie pokaże mi dobrze walke aniołów ... a szczerze to zawiodłem się. Ciekawie się zapowiada na początku, później przynudza. Najlepsze są początek napisy początkowe i pierwsze dwa pokazy udrowienia ... muzyka dobra. A mógłbyć hitem.
Ocena 6/10

ocenił(a) film na 6
Wysuszek

Zgadzam się z Wami. Można z tego było zrobić hit. :/

ocenił(a) film na 5
bastus1972

Zgadzam się z wami. Film ma to coś ale zabrakło wykończenia i "miejsca" na widza. Pomysł ciekawy , nawet zaskoczyła mnie jedna z ostatnich scen. Jednak nie wszytsko w tym filmie powinno być tak proste wyjaśnione... Gdyby jeszcze trochę odwołać sie do przeszłości tych Aniołów mogłoby być ciekawie.. A tak film przez dosłowne interpretacje stał się płaski... A szkoda... Muzyka świetna , klimat także był. A to mógłby być hit :(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones