PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=381109}
6,2 13 130
ocen
6,2 10 1 13130
Gabriel
powrót do forum filmu Gabriel

Po pierwsze pytam skoro akcja filmu rozgrywa się w czyśćcu to:
1. Dlaczego Archanioł Michał po pokonaniu Szatana sam stał się upadły.
2. Dlaczego Archanioł Gabriel po pokonaniu Archanioła Michał i zesłaniu światłości na czyściec a co za tym idzie przechylenie szali w czyśćcu na stronę dobra wymawia słowa że nikt nie może zapomnieć tego co stało się z Archaniołem Amithiel i Archaniołem Michałem a już wkrótce narodzą się nowi Archaniołowie.
3. Co miał znaczyć skok z budynku. Czy to jakaś jedyna dla anioła możliwość wydostania się z czyśćca. Przecież sam Archanioł Gabriel mówił do Archanioła Amitchiel że, to wbrew zasadom.
4. Czy gdyby Archanioł Gabriel zabił Archanioła Michał i nie zeskoczył to czy zająłby jego miejsce, jako szef podupadłych.
5. Na czym polegało oszustwo Boga i w jaki sposób miało ziśćić się to aby nikt nie zapomniał co stało się z Archaniołem Michałem i Archaniołem Amitchiel.
6. Czy po pokonaniu "ciemności" wszyscy Archaniołowie a nawet ci którzy się poddali wrócą do nieba?
7. Skoro Archanioł Gabriel zeskoczył z budynku to czy się zabił czy odleciał do nieba?
8. Czy Archanioł Amitchiel odzyska skrzydła?

ocenił(a) film na 7
Selene_fw

Film oglądałem dawno, więc pamiętam tylko odpowiedź na pierwsze pytanie, otóż aniołowie by nie upaść mieli wystrzegać się emocji, jak gniew czy nienawiść, mieli zachowywać spokój, coś jak Jedi :P Jednakże Michał do pokonania szatana korzystał z emocji do woli po czym stwierdził, że dają mu siłę i zachowywanie spokoju jest bez sensu.

użytkownik usunięty
Selene_fw

1. bo pokonał Samaela siłą nienawiści.
2. chyba dlatego, że światłość nie wie, co dzieje się w czyśćcu. to, co spotkało archanioły pozostałoby poza jej świadomością (choć to bardzo dziwaczne i niejasne dla mnie, być może czegoś nie czaję)
3. trafne. mówiono, że nie da się popełnić samobójstwa. nie umiem odpowiedzieć.
4. nie, szefowałby jako archanioł, ponieważ dobra srona przejęła czyściec.
5. chyba odpowiedzi trzeba szukać w rozmowie gabriela i michała. gabriel coś tam mamrocze, że ludzie wiedzą więcej od nich, o emocjach (emocje przecież zgubiły anioły)
6. niby tak było mówione, ale jednocześnie było mówione o sprawowaniu pieczy nad czyśćcem, i że jasność nie wie co się tam dzieje. po pokonaniu michała nic się nie stało, żadnych trąb z nieba i wniebowstąpienia...
7. teoretycznie nie mógł się zabić, bo to wbrew zasadom. ale może to złamanie zasad prowadziło w jakiś sposób do wyjścia stamtąd, czy też zwrócenia uwagi jasności, nie wiem. może, skoro był sprawującym tam pieczę od tego momentu, ta zasada go nie dotyczyła albo się zmieniła. nie mam pojęcia.
8. nie ma ku temu żadnych wskazań. jakby mogła, to pewnie i michał mógłby umrzeć 'nawrócony', skoro zamiast resztką mocy uleczyć siebie, dał 'dar' gabrielowi.
fakt, niejasności w filmie jest sporo, generalnie ja miałam takie wrażenie, jakby to była wersja skrótowa całej opowieści, a przecież innej nie ma.

ocenił(a) film na 8

2. Trzeba dodać, że po opuszczenie czyśćca zapominają co się tam działo, stąd właśnie mowa o tym, że chce zapomnieć.
3. Co jest trafne? W tym punkcie nic. Poprzez skok się przenoszą, nie ma tu samobójstwa.
5. Nie rozumiem pytania, ale Twoja odpowiedź może mieć z nim coś wspólnego.
6. Nie ma tam już, poza Gabrielem, żadnych archaniołów, więc żadni inni nie wrócą
7. Było o tym w filmie. Nie zabił się
8. Nie odzyska, również było o tym w filmie.

Do reszty Twoich odpowiedzi nie mam uwag. Za to do końcówki owszem - na podstawie Twoich odpowiedzi odnoszę wrażenie, że w filmie wcale nie ma ma "sporo" niejasności, po prostu nieuważnie oglądałeś (lub zbyt mało razy).
Pozdrowienia :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones