PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=381109}
6,2 13 132
oceny
6,2 10 1 13132
Gabriel
powrót do forum filmu Gabriel

Hmm, mam spory kłopot z "Gabrielem". Ten film miał spory potencjał i nawet w tej wersji będącej koktajlem "Armii Boga", "Dark City" i "Punishera" utrzymał swoisty mroczny i intrygujący klimat. Jednak potrzebny był do filmu reżyser z większym doświadczeniem, nie zaszkodziłoby też dopracowanie postaci.

Film w wersji jaką otrzymaliśmy skojarzył mi się z budowanymi na południu USA Hell House'ami. To opowieść, jaką sfinansować mogły najbardziej skrajne grupy chrześcijańskich fundamentalistów, które straszą wizją przemocy, mroku i okrucieństwa, jeśli odrzuci się Pana, jeśli porzuci się Służbę i podda się wolności równoznacznej z anarchią. Jednak w scenariuszu pojawiają się elementy przewrotnej perwersji, które mogły nadać filmowi prawdziwej wyrazistości i smaku, czyniąc z niego obraz kultowy.

Mam wrażenie, że nie wykorzystano w pełni relacji łączącej Gabriela z Michaelem, można ją było podrasować, nadać jej jeszcze bardziej ambiwalentny (pod każdym względem) charakter. Nie wykorzystane zostały do końca postaci kobiece. Świetny Uriel jest z kolei za dobry dla filmu, przez co odstaje od całej reszty.

Z tych wszystkich powodów muszę być dla twórców ostry i choć wiem, że nie mieli pieniędzy, to muszę stwierdzić, że zrobili film słaby. Jestem jednak dla nich ostry, bo "Gabriel" miał naprawdę szansę stać się godnym następcą "Armii Boga". A tak trzeba czekać dalej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones