PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=381109}
6,2 13 132
oceny
6,2 10 1 13132
Gabriel
powrót do forum filmu Gabriel

Zaczne od oceny - siedem.
A czemu tylko, badz az siedem? Obejrzalem film, bo jego opis mnie zaintrygowal. Czegos takiego wczesniej nie widzialem, przedstawienie wszystkiego w takiej scenerii? Hmm, mysle, moze byc swietne. I byloby, gdyby nie pare spraw, ale moze zacznijmy wpierw od pozytywow.
Jak wspomnialem na poczatku - niesamowicie ciekawa, innowacyjna dla mnie sceneria - wielki plus. Ta cala mroczna otoczka niewiadomo czego bardzo dobrze wymyslona i dosc dobrze zrealizowana, naprawde fajne.
Nieznani aktorzy, ktorzy poradzili sobie bardzo dobrze (albo raczej dobrze biorac pod uwage ogol, bo na bdb zasluguja tylko glowni aktorzy, ci mniej glowni juz niezabardzo). Nie wiem jak Wy, ale ja czasem mam ochote odpoczac od tych wszystkich oslawionych mord, ktore widywalem juz setki razy, czasem mam ochote na nowosc, element swiezosci w filmie. Tu takie cos bylo, za to kolejny plus.
Ujecia - a tu juz powoli przechodzimy do minusow. W wielu momentach zaobserwowalem ciekawe pomysly na ujecia, ale tylko to, bo zostaly dosc kiepsko, moim zdaniem, zreazlizowane. Plus za pomysl, minus za wykonanie.
W tym miejscu mam do Was pytanie - czy czasem te postacie, dialogi nie wydawaly Wam sie smieszne? TYLKO TY MOZESZ OCALIC SWIAT / JUZ NIGDY SIE NIE ZOBACZYMY! Takie to troche wszystko komiczne bylo.
No i najwiekszy minus, ktory odebral tu ladne 1,5 punkta - WELCOME IN MATRIX. Ogladaliscie? To teraz powiedzcie mi, ale tak szczerze - przypomina, co? Przypomina... I to bardzo. Tu czysciec, tam matrix, tu Gabriel, tam Neo, tu Sammathel, tam agent Smith (chyba, ze ktos jeszcze tam byl taki powerfull, dawno ogladalem, nie pamietam). A walki? Zywcem z matrixa, tu atak, tam obrona, mega szybkie ruchy, ten swietny bullet time i akrobacje powietrzne w czasie jego trwania.

Reasumujac wydal mi sie dosc innowacyjny, poczawszy od piatki - oceny neutralnej dla mnie leca punkty za aktorow, niesamowita wrecz scenerie. Do dziewiatki (dziesiatki zwyklem niedawac, zarezerwowana tylko dla idealow pod kazdym wzgledem) zabraklo pol punkta za kiepsko zrealizowane ujecia i komizm postaci/sytuacji (niezamierzony) i az poltora za powrot do przeszlosci (czyt. Matrix). Dziekuje i zycze milej nocy :)

ocenił(a) film na 7
pekeyprv

i bylbym zapomnial - przewidywalnosc. tutaj takie cos miejsca nie mialo (w wiekszosci akcji oczywiscie). a to wielki plus.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones