PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10031941}

Gad

Reptile
6,7 26 597
ocen
6,7 10 1 26597
6,8 17
ocen krytyków
Gad
powrót do forum filmu Gad

Miłe zaskoczenie

ocenił(a) film na 8

Film naprawdę dobry jak na aktualne czasy streamingu. Świetna atmosfera, film trzyma w napięciu, które też jest budowane stopniowo. Nie wszystkie wątki zostają rozwiązane co pozostawia niewielki niedosyt a samo zakończenie też ciekawie rozwiązane.

ocenił(a) film na 8
Pexowy

Ktory watek nie zostal wedlug Ciebie rozwiazany?

ocenił(a) film na 7
konkret_filmweb

Na przyklad co sie stalo z Eli Phillips?

ocenił(a) film na 8
Kalliope_2

Zabił go jeden z umoczonych gliniarzy. Przecież było pokazane, że podczas rozmowy z agentem nieruchomości granym przez Timberlake'a ktoś zachodzi go od tyłu.

użytkownik usunięty
konkret_filmweb

schodzi ten filmweb na psy - dawniej ludzie mieli trochę kultury i empatii żeby nie spojlerować i nie psuć innym zabawy - teraz albo jakieś ciecie którym przeszkadzają geje i czarnoskórzy albo to tutaj.... no nic trzeba się nauczyć jakoś żyć z bałwanami.

ocenił(a) film na 8

Obejrzyj, a potem grasuj na Filmwebie Panie Kulturalny wyzywający innych od bałwanow.

użytkownik usunięty
konkret_filmweb

na szczęście obejrzałem wcześniej nie czytając, bo to już tu norma - proponuję rozsądne rozwiązanie ty skasujesz swój wpis a ja mój.

W głównym wątku tego postu jest zdanie że nie wszystkie wątki zostały rozwiązane, więc można się domyśleć że wchodząc w wątek będzie dyskusja na ten temat

ocenił(a) film na 7
Haytana

Ale to uposledzony gość

ocenił(a) film na 9
Kalliope_2

Wybielacz…

konkret_filmweb

Po co moczył dłoń w wosku?

ocenił(a) film na 7
Sandra_Zetterlund

Opatrunek.

ocenił(a) film na 7
WojtekJot

A jannie kumam na poczatku filmu przed zabojstwem jest tak jakby skóra węża. Myślałem, że zabojca bedsie cis takiego zostawiał. Po co to? Coś przeoczyłem?

konkret_filmweb

Wątek żony Toma - była zamieszana? Wątek dziewczyny Willa - kto ją tak naprawdę zabił? Można się domyślać, ale... Co oznaczała skóra węża którą znalazła Summer? Kto tak naprawdę zabił jeszcze męża Summer? Czy Dan Cleary był zamieszany w proceder? Po jakiego czorta zabito kapitana Roberta Allena?

Flanel11

Skąd przypuszczenia że żona była zamieszana ? Nic na to nie wskazuje.

ocenił(a) film na 7
konkret_filmweb

Dla mnie też nie wszystko jest jasne:

1 - Co oznacza ostatnia scena? Moczenie dłoni w wosku - nie rozumiem jej :(((
2 - Kto zabił Summer? Była migawka, w której widać, że narzeczony nad nią stoi - ale w takim razie po co scena, gdzie chodzi po domu i jej szuka i wygląda, że naprawdę nie wie, gdzie ona jest - grał przed samym sobą? Użyto wielkiej siły przy zabójstwie, a on nie wygląda na takiego osiłka, więc chyba jest sugestia, że zrobił to ten gliniarz - ochroniarz? Potwierdzałoby to znalezione auto. Ale co z tą farbą?
3 - Nowa dziewczyna szukająca pracy w nieruchomościach - też zrozumieliście, że była przez kogoś podesłaną kolejną naiwną ofiarą? Bo chyba nie przypadek, że obca dziewczyna stawia Timberlake'owi drinka i akurat szuka pracy w nieruchomościach.

Będę wdzięczna, jeśli ktoś rozumie i odpowie.

ocenił(a) film na 7
IKarotka

I jeszcze jedno - dlaczego "Gad"? Tytuł powinien coś znaczyć.

IKarotka

Ostatnia scena z woskiem na dłoni. Niczym gad, który zrzuca starą skórę.

IKarotka

A może tak…Benicio wszystkich uhuhuhu i musiał zdjąć sztuczne odciski z dłoni…później wezwał FBI - kupił sobie gablotę, domek i inne - czyli bohater któremu kibicowaliśmy na koniec dal aksjologiczną plamę …a może było inaczej…każdy kto ogląda inaczej interpretuje i w sumie to fajne jest…jak w Rashamonie Kurosawy

rusin_darek

Podczas strzelsniny na końcu Benicio podnosi pistolet użyty do zabicia policjanta - żaden glina by tak nie zrobił żeby nie zacierać śladów. Następnie chwyta go lewą dłonią na której ma rękawiczkę z odciskami Dżastina. Wcześniej zrobił coś z szefem policji w WC bo strasznie długo nie wychodził z tamtąd.

Dżastina FBI aresztuje za morderstwo, którego nie popełnił.

Przemek_Andrew_Gburek

tytuł też sugeruje zmianę skóry

Przemek_Andrew_Gburek

No i jeszcze ta scena, kiedy Dżastin jest już w mieszkaniu Eli'a, ktoś wchodzi od tyłu, a Dżastin mówi: "Wy dwaj chyba się już znacie?" Wally, który wygląda jak gość od mokrej roboty w tym gangu, raczej odpada? Ewentualnie Dan Cleary? Może się teraz mylę, ale ta scena nie przeplatała się ze sceną, gdzie Tom siedzi już w swoim wozie pod domem Eli?

Przemek_Andrew_Gburek

Skąd wiesz że miał rękawiczkę, ja nic takiego nie zauważyłem, jaka rękawiczkę, kiedy Dząstin robil cos w rekawiczkach ? Nie ma rękawiczki oglądałem to kilka razy, tę dłoń mial niesprawna do końca bo zranioną, ale po co wziął spluwę tego nie wiem

ocenił(a) film na 7
IKarotka

Moczenie ręki w wosku to zabieg kosmetyczny. Polecam. Naprawdę fajne uczucie. Był ranny w rękę. Więc pewnie jako rehabilitacja.

ocenił(a) film na 7
Pexowy

Końcówka (absurdalna strzelanina w domu) akurat zawiodła. Ewidentnie zabrakło pomysłu, żeby to logicznie rozwiązać. Mimo to film dobry.

LBS11

Mam podobnie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones