PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1179}
7,1 82 356
ocen
7,1 10 1 82356
5,1 12
ocen krytyków
Galimatias, czyli kogel mogel II
powrót do forum filmu Galimatias, czyli kogel-mogel II

Obie części to nieskrępowana komedia, bardzo ciepła i sympatyczna. Profesjonalnie zrealizowana, świetnie zagrana. Fajnie się takie filmy ogląda. Bez nabzdyczenia, wydumanych ambicji. Świetna muzyka Krajewskiego i piosenka z pierwszej części śpiewana przez Geppertową. Dlaczego teraz się takich filmów nie kręci?

ocenił(a) film na 9
polliter

Też nie wiem czemu nie kręci się takich komedii o właśnie takich prostych ludziach- mieszkańcach jakichś zapadłych wiosek w których nagle jednej osobie udaje się wyrwać do jakiejś metropolii.

ocenił(a) film na 8
polliter

zgadzam się , i ten tekst "zenuś nie bądz taki wyrywny " doskonały.

ocenił(a) film na 10
nathalie34

ten tekst jest niezły kogla mogla mogę godzinami oglądać uwielbiam stare polskie komedie bo można się dużo śmiać a przy tych dzisiejszych to mało się śmieje

użytkownik usunięty
polliter

bo teraz się kręci romansidła dla ograniczonych umysłowo, a w obsadzie nie mniej ograniczeni wielcy aktorzy, Polskie filmy komediowe zamarły wraz z wielkimi aktorami typu Stuhr, Pazura, Rewiński itd, chociaż młody Stuhr trzyma poziom w porównaniu zresztą wielkich celebrytów

ocenił(a) film na 9
polliter

Kiedyś komedia miała śmieszyć teraz ma zarabiać pieniądze....

ocenił(a) film na 8
Gwinezjusz

dokładnie zgadzam się , nic ciekawego nie kręcą , same wydumane historie oderwane od rzeczywistości , porażka polska komedia !!!

ocenił(a) film na 3
polliter

A ja myślę, że się kręci właśnie. Zobaczcie ile scenariuszy ma teraz Ilona Łepkowska- wszystkie przepełnione watą słowną, której i w Galimatiasie niemało. Ale fakt, Galimatias ma jakiś swój urok jeszcze.

jagaciarz

Właśnie o ten specyficzny urok chodzi.

ocenił(a) film na 8
polliter

Nie kręci się, bo odbiorca się zmienia. Jesteśmy po kilkunastu reformach edukacji, które wyprodukowały miliony bezrobotnych magistrów bez wiedzy ogólnej. A będzie jeszcze gorzej - w gimnazjach dzieciaki już nie chcą chodzić do kina nawet na głupie amerykańskie filmy, bo "nie chce im się czytać". Staczamy się umysłowo w stronę jakiegoś prowincjonalnego stanu USA.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones