PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1179}
7,1 82 373
oceny
7,1 10 1 82373
5,1 12
ocen krytyków
Galimatias, czyli kogel mogel II
powrót do forum filmu Galimatias, czyli kogel-mogel II

Witam, czy ktoś wie lub wie gdzie można znaleźć informacje gdzie kręcono film? Chodzi mi o sceny na wsi, dom rodzinny Kasi oraz dom Kasi po ślubie z Pawłem, bo pierwsza część głównie w Warszawie.

lukmail

Sceny na wsi, w domu Kasi i Pawła kręcono we wsi Jadwiniew, niedaleko Wołomina, dom w którym kręcili film stoi nadal i wogóle się nie zmienił przybyło tylko domów obok niego.

Johny999

hej, a masz może jakieś aktualne fotki z tego miejsca (albo zaznaczone gdzieś na mapie gdzie to jest)? strasznie jestem ciekawa jak ten domek wygląda teraz po ponad 20 latach :)

mapycia

film nagrywany był w miejscowości nowe ręczaje k. wołomina. Wiem bo mieszkam na tej wsi i sama jako dzieko dużo czasu spędzałam na planie tego filmu. Byłam również statystą. Budynek nie zmienił się wogóle tylko przybyło wokół niego pomieszczeń gospodarczych. A pierwsza część podobno była kręcona w miejscowości roszczep.

kena11

dzięki śliczne :) jestem fanką tego filmu, to jedna z kilku produkcji filmowych które są ponadczasowe i ogląda się je za każdym razem z uśmiechem na ustach
masz może jakieś fotki aktualne z tej okolicy? tak bardzo bym chciała kiedyś zobaczyć te miejsca jak wyglądają teraz, na żywo ...
proszę o info na maila: nimfetka85@wp.pl

kena11

Zawsze mi sie ta nazwa myli z inną wsią.
Widze ten dom często jak jade na działke. Nawet nie jest otynkowany dach też chyba taki sam. Przybyło budynków, a poza tym się nic nie zmienił.

Johny999

a możecie mi pokazać na mapce tej miejscowości w którym to dokładnie miejscu? podałam maila wyżej :) a czy ktoś tam teraz w nim mieszka czy stoi jako pustostan?

mapycia

NIestety nie mam żadnych zdjęć tego domu. Mieszkają w nim moi kuzynowie. Ale w środku tego domu nic prawie sie nie zmieniło. Nawet meble w niektórych pomieszczeniach sa jeszcze z czasów tego filmu. Zapraszam do odwiedzenia naszej miejscowości a napweno ktoś ci pokaże ten budynek i to miejsce.

kena11

Dzięki :) fajnie jest się dowiedzieć że po tylu latach to miejsce jest wciąż takie jak kiedyś, nawet jak wszystko wokół się zmienia. Fajnie by było kiedyś pozwiedzać miejsca, które uchwyciło 'oko kamery' i zobaczyć je od tej drugiej strony a nie tylko na ekranie tv. Pozdrawiam!

mapycia

Wokół tego domu wiele się zmieniło i nie wygląda tak jak kiedyś. Przybył na pewno wokół domów ale sam budynek wygląda jak za tamtych czasów. Ja mam tez duży sentyment do tego filmu chociaż jako 5 latek nie zdawałam sobie w ogóle sprawy z tego co sie wtedy działo na naszej wsi ale teraz jak sobie wspominam i oglądam ten film to miło jest sobie przypomnieć tamten okres, to że się widziało tych wszystkich aktorów i nawet się z nimi rozmawiało i przebywało. Pozdrawiam!!!

kena11

Pisałaś że brałaś udział w tym filmie jako statystka, a widać cię gdzieś w filmie? :) z tego co pamiętam są sceny z dziećmi (na początku jak się zaczyna Galimatias i w środku filmu też)

mapycia

Naprawdę trzeba Ci pokazać palcem na mapie? Nie umiesz korzystać z internetu? Google Earth?

Johny999

Sceny na wsi, w domu Kasi i Pawła kręcono we wsi Jadwiniew,/ ? to jest ta scena tam gdzie Jerzy Turek wrzuca siano na strych ?

maxim750

nie co ty gadasz ta scenę ze wrzucaniem sana to była kręcona we wsi roszczep i wola rasztowska sam wiem bo tam mieszkam

wisera

Dziekuje za informacje a ta wies Jadwiniew to ma cos wspolnego z filmem ?

maxim750

Dom rodzinny Kasi jest w Woli Rasztowskiej zjazd na Jadów z S8 i po lewej na łuku drogi. Obecnie ma rożowawy kolor. Reszta zagrody bez zmian.

lukmail

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi i podane informacje :) Jest to mój ulubiony i według mnie najlepszy polski film. Fajnie byłoby wybrać się w rejon gdzie powstawał i na żywo zobaczyć miejsca i okolice dobrze znane z filmu:)

lukmail

Ja też bym bardzo chciała zobaczyć tak na żywo ten kawałeczek filmowego świata :) może kiedyś się uda, a jeżeli Tobie to się uda wcześniej to napisz proszę jak wrażenia :)

mapycia

Jak bd jechał na działkę to postaram się zrobić zdj i przesłać na e-maila.
Jak ktoś mieszka w Warszawie albo okolicach to może podjechać tam. Wołomin jest od wawy ok. 20-25km a ta wieś niedaleko od Wołomina. Nie wiem ile ale tak ok 10 km może mniej.

Johny999

Dzięki Johny :) wiesz, ja jestem z Podkarpacia więc do Warszawy mam kawałek, ale jak kiedyś będę jechała do Wawki to może uda mi się wybrać w tamte strony a bardzo bym chciała. Czekam więc na fotki niecierpliwie, mój mail jest podany tam wyżej jakby co... :)) pozdrówki pa pa

mapycia

Tak to prawda film kręcono w Nowych ręczajach. Pamiętam kilka scen z filmu na żywo. Oto współrzędne domu i link
http://maps.google.pl/maps?q=52.337276,21.371455&num=1&t=h&sll=52.339089,21.3694 81&sspn=0.012507,0.038495&hl=pl&ie=UTF8&ll=52.337024,21.371573&spn=0.001563,0.00 4812&z=18
na mapie poniżej zaznaczonego miejsca stoi dom Gożdzików i obok obora z baranami

reczajak

Fajnie, dzięki za info :) a masz jakieś fotki z tej okolicy (wiesz takie teraźniejsze oczywiście)? na żywo to raczej nie mam okazji obejrzeć więc przynajmniej na fotkach było by miło zobaczyć jak tam jest teraz. Ciekawa też jestem jak się mieszka w takim sławnym domu a tym bardziej w miejscowości... Byłeś może statystą? bo w kilku scenach widać dzieci :) mój mail: nimfetka85@wp.pl - jak ktoś będzie miał fotki to chętnie obejrzę

mapycia

przyłączam się, też chętnie obejrzałbym fotki jakby ktoś miał prosze prześlijcie m
i mój e-mail: mortifer12@poczta.fm

moskiewski

wkroce postara sie wstawic zdjęcia. tak byłem statystą ale nie widac mnie w filmie, ponieważ scene usunieto

reczajak

Mam już fotki ;P

ocenił(a) film na 10
Johny999

czy mogę prosić również o te fotki? bardzo proszę!:) zakreconakinia@wp.pl

ocenił(a) film na 10
zakreconakinia

Może ktoś foty wrzucić tu http://imageshack.us/ i linka tutaj zostawić? Bedę wdzięczny. :)

ocenił(a) film na 9
zakreconakinia

Jak można to ja też poproszę o foteczki na sfagier@wp.pl, z góry dziękuję :) pozdrawiam

sfagier1982

ja również poprosze zdjęcia domku odala8@wp.pl a może twoja rodzina chce go sprzedać ?? pzdr

Johny999

Czy mogę prosić o foteczki jak te filmowe lokacje obecnie wyglądają? Właśnie obejrzałem po raz kolejny "Galimatias" i tak mi się jakoś na wspomnienia zebrało ;)

mapycia

też poproszę

ocenił(a) film na 9
coolpati1980

Tez proszęę o fotki!! :)
adrian560@onet.pl

Rokefeler92

Też bardzo proszę naprawde mi zależy
michal96c@onet.eu

ocenił(a) film na 8
michal96c

również gdybym mogła prosic
chelsea3001@gmail.com

ocenił(a) film na 9
martys915

Grabowo, Grabowo !

ocenił(a) film na 9
ocenił(a) film na 10
Rokefeler92

Ponieważ nikt nie chce zamieścić linka poproszę również o zdjecia na maila shatmach@gazeta.pl

Z góry dziękuję.

Telewidz

zamieście link. PROSZĘ.

niepokorna_ja.

o czym ty muwisz babo

lukmail

Znalazłam dziś artykuł na WP http://film.wp.pl/idGallery,8556,idPhoto,277929,galeria.html :) :)

lukmail

wiem a i ten ursus c 330 jest mój i taki trakror co przejeżdżał ten c4011 też mój no więc pocZtę sklep i drogę którą uciekała kasia w dzień wesela to w WOLI RASZTOWSKIEJ a jej dom rodzinny i remize w ROSZCZEPIE w gminie klembów tam teraz kręcą komisariat w rznczu

wisera

Masz tego ciapka do dzisiaj ? byl to moze c 330 m ? mozemy pisac na gg ? moj numer to 54 97 100 - pozdrawiam

maxim750

owszem mam no fakt c330m noi jeszcze ten c 360 też nasz no z tą orkiestrą rok po 2 części filmu przybył jeszcze 3p no i chcieli nakręcić jeszcze 3 część ale ludzie byli w polu i czasu nie mieli nie stety nie mam GG. dom rodziców kasi nadl stoi ale troche zruinowany a ten c330 m to można tak powiedzieć że się dużo zmienił kabina założona i trochę zdezelowany traktor pojawił się jak zaczynali ktęcić 2 część wtedy nam go ufundowali a c 360 ma nową maskę jest bez kbiny i jest teraz czerwony

wisera

Wysłał by ktoś albo chociaż udostępnił wreszcie jakiekolwiek zdjęcia domu Kasi i Pawła oraz domu rodziców Kasi? Z góry dzięki michal96c@onet.eu

michal96c

niestety nie mogę bo roszczep to sąsiednia wieś i żadko tam przejdżam ale mam łąkę niedaleko

lukmail

Większość scen nagrywano w miejscowości Nowe Ręczaje k. Wołomina, a filmowe Grabowo to wieś Roszczep

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
leon200016

Babcia Wolańska z pociągu wysiadła na stacji Krusze i na tej stacji szukała TAXI czy na dziś już jakiejś nieistniejącej??
Przeglądałem te wasze wpisy i mnie to zaciekawiło. Pierwsza myśl moja była że to na trasie do Białegostoku i chyba się nie pomyliłem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones