PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1179}
7,1 82 374
oceny
7,1 10 1 82374
5,1 12
ocen krytyków
Galimatias, czyli kogel mogel II
powrót do forum filmu Galimatias, czyli kogel-mogel II

tyle tej nie potrafię przełknąć. Nigdy nie lubiłem polskich komedii i chyba nie polubię, Te niby
śmieszne teksty są wg mnie żałosne. Ale chyba wiem skąd ta niechęć się wzięła. Tata i brat
oglądali ze mną filmy: brat anglojęzyczne, tata polskie. Brat miał o wiele większy nacisk, także
polskiej kinematografii nigdy nie lubiłem. I jeszcze muzyka w tym filmie, która nie zgrywa się z
fabułą. I rzeczy, które mają śmieszyć, ale mnie nie śmieszą, niektóre są wręcz denne. Za film
1/10.To jest tylko moja opinia, więc jeśli kogoś uraziłem, przepraszam :)

ocenił(a) film na 7
Dudu_fw

Chociarz ?

To tak komedia z gatunku gdzie wyśmiewana jest logika rzeczywistość chłopa na wsi w czasach PRL. Ludzie mieli określone pseudo tradycje i ich się trzymali.Nieważne czy było one dobre czy nie,tak musiało być z "dziada na dziada" Prymitywne myślenie które przysłaniało tamtym ludziom życie na poziomie. Spójrz sytuacje z łazienką Po co robić łazienkę skoro córka opuściła dom i mieszka w innym.-My rodzicie przecież możemy srać na polu:) Kolejny przykład to dziecko. Ojciec Kasi-ma być dziecko! -Nie po bo studiach. Zupełnie inny tok myślenia dwóch grup.
Dlatego właśnie ten film nie zasługuje na 1 bo jest minimum (obiektywnie patrząc na 4) Film nie jest wybitny ale świetnie kontrastuje z prymitywnym myśleniem a nowatorskim młodych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones