PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7338}
7,4 2 703
oceny
7,4 10 1 2703
Gandahar
powrót do forum filmu Gandahar

10

ocenił(a) film na 10

Najlepszy film animowany jaki powstał i nigdy nie będzie lepszego.

KiKfilmOWIEC

Najlepszy film animowany jaki powstał w Europie i nie będzie lepszego.

użytkownik usunięty
eeetam

Film który w dzieciństwie był magiczny i po wielu latach dalej taki jest

ocenił(a) film na 3

Był...ale się strasznie zestarzał i nie podzielam tu głosu większości.
Sentyment sentymentem... idea fabuły i owszem, ale po latach wieje słabizną.

eternal_champion

To trochę tak jakbyś za młodu grał w Magię i Miecz, a teraz twierdził, że ta gra wieje słabizną. Osobiście nie rozumiem

ocenił(a) film na 3
eeetam

Generalnie nie chcę specjalnie najeżdżać na tą kreskówkę, bo jarała mnie z 20 lat temu. Respektuję fakt, że inni się mogą tym zachwycać.
Po dwóch dekadach przerwy jednak naprawdę się męczyłem by dotrwać do końca. Wedle mnie fabuła, strona dźwiękowa i samo wykonanie kuleją na wzór "Załogi G". Jako dorosły człowiek nie dostrzegam również specjalnie tutaj przesłania, jakie niektórzy pragną tej produkcji imputować.
Teraz rozumiesz?

ocenił(a) film na 8
eternal_champion

To nie bajka aby musiała mieć przesłanie, to animacja dla dorosłych i chodzi głównie o zajebiście oryginalną i schizową fabułę której nie posiada żaden współczesny film. Głównie to widzą w tym ludzie, dlatego nie przeszkadza im przepaść technologiczna.

Czy załoga G to ta bajka dla dzieci o chomikach?! Uderzyłeś się czym mocno w głowę ostatnio? Porównujesz animacje o zagładzie cywilizacji z bajką o chomikach? Jesteś szalony.

ocenił(a) film na 3
Kajzer

Czytaj ze zrozumieniem "znawco" http://www.filmweb.pl/serial/Battle+of+the+Planets-1978-247562

ocenił(a) film na 8
eternal_champion

No właśnie czytam i wciąż pisze "Załoga G", czyli film o chomikach.

Zresztą od razu widać że ta amerykańsko-japońska koprodukcja to jakiś tani shit więc tak czy tak to porównanie jest kulą w płot bo:
1.Gandahar jest filmem dla DOROSŁYCH,
2. Gandahar jest filmem pełnometrażowym,
3. Jest z założenia filmem ambitnym powstałym na podstawie książki,
4. Jest filmem oryginalnym,

Nie rozumiesz fabuły? Spoko wytłumaczę ci. :D Planeta Gandahar zostaje napadnięta, potwory w metalowych zbrojach (potem się okazuje że to wcale nie metal :P) szerzą zniszczenie wśród jej mieszkańców. Po dogłębnej analizie okazuje się że z inwazją ma coś wspólnego z "istota" która jest nieśmiertelna i jest "Bogiem" ewolucji. Od niej dowiadują się że atak jest kierowany z przyszłości i z jej rozkazu. Skruszona prosi głównego bohatera o zahibernowanie się na 1000 lat tak aby ją zniszczył gdy stanie się już śmiertelna.

A o czym jest ta twoja bajka? Stateczki, robociki, lasery i wybuchy? Równie dobrze możesz porównać Star Treka do Odysei Kosmicznej.

ocenił(a) film na 3
Kajzer

Spoko, nie podniecaj się tak, chłopie :)

ocenił(a) film na 8
eternal_champion

Przerosła cię ta dyskusja? Spoko, każdemu się zdarza :P

ocenił(a) film na 3
Kajzer

Przerastają mnie jedynie niektóre drzewa, po prostu nie chce mi się dyskutować nad przestarzałą kreskówką w technice - tak tak - przesłaniu, skoro są dziesiątki ciekawszych tematów. Pozdro.

użytkownik usunięty
eternal_champion

Przerósł Cię ten temat, inaczej nie uciekłbys w trakcie dyskusji by szukać dziesiątek innych tematów do trollowania. Podzielam zdanie autora tematu, ale pod warunkiem, że mówimy tylko o pełnometrażowych filmach, bo Laloux miał dwie krótkometrażówki, które przerosły trochę Gandahara "Comment Wang-Fô fut sauvé" i "La Prisonnière"

Z jednym nie masz racji @Kajzer, eternalowi rzeczywiście nie chodziło o chomiki, bo Załoga G pojawiła się jako pierwsza w Wojnie Planet w latach 70. Co do reszty, to są filmy, których nie ogląda się dla przesłania, tylko dla KLIMATU. I tutaj już nikt nie może się sprzeczać że klimatu filmowi brakuje. Nie ważne o co chodzi (bo też i do końca nie wiadomo), psychodelka jest, zagłada świata jest, dziwne stwory są, bohater ratujący cały świat obecny, no więc klasyka i KLIMAT, KLIMAT!

ocenił(a) film na 9
eeetam

ogólnie Gandhara jest nazwą dawnego państwa położonego częściowo na terenie dzisiejszego Afganistanu i Pakistanu, który olbrzymią rolę w rozprzestrzenianiu się sztuki i ideologii buddyzmu ;)

a sam FILM 10/10 + serduszko i nie może być inaczej...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones