PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7338}
7,4 2 712
ocen
7,4 10 1 2712
Gandahar
powrót do forum filmu Gandahar
ocenił(a) film na 10
GlaniqGce

Animacja moim zdaniem jest prosta ale nie jest przez to zła minimalistyczna to jest styl Rene laloux

ocenił(a) film na 10
GlaniqGce

Ile masz lat, jeśli mogę zapytać? :)

Tigercub

Oczywiście, jeśli stanowi to ważny czynnik powstającej idei - dwadzieścia jeden. Aczkolwiek nie potrafię pojąć jak to się ma do.. :)

ocenił(a) film na 10
GlaniqGce

No ma się zasadniczo, bo oceniasz tę animację oczami człowieka wychowanego już w erze komputerowych animacji.

Tigercub

to prawda! animacja Gandaharu ma po prostu swój styl. nie jest to anime, ani Shrek (dla tych którzy tylko to potrafią rozróżnić - jak GlaniqGce).

Creep_7

schowaj z łaski swojej takie pomówienia wraz ze świadomością umiejętności przekazywania informacji za pomocą języka do opancerzonej kasetki i wyrzuć ją do najbliższej rzeki, zrobisz ogromną przysługę przedstawicielom własnego gatunku.. szanowni użytkownicy udzielający się w tym poście, czy nie dostrzegliście jeszcze jałowości tej quasi-dyskusji? możliwe, iż poczułbym się do udzielenia dalszych odpowiedzi w odniesieniu do powyższych komentarzy, aczkolwiek nie pozostawiacie mi cienia nadziei na bycie zrozumiałym.. zakleszczyliście powieki oczu zbyt szczelnie by przepuścić cudze zdanie odbiegające od własnego, uciekając w ten sposób w chamowate, lecz i bezpodstawne obrażanie. trochę przykre, zważając nagminność tego zjawiska u mieszkańców kraju, w którym żyję.

GlaniqGce

czysta grafomania... :)
a do pozostałych - zawsze piszcie swoje zdanie! nie zrażajcie się tym, że jakiś dzieciak może poczuć się urażony. po to są dyskusje (w tym na forach) żeby rozmawiać. a nie przytakiwać sobie nawzajem, jak życzyłby sobie GlaniqGce. howgh! :)

Creep_7

gratuluję błyskotliwej analizy mojej wypowiedzi oraz tak trafnego werdyktu, owacje na stojąco :)

GlaniqGce

thank you! thank you all! thank you once again! :)

użytkownik usunięty
GlaniqGce

Skoro nie znasz podstawowych zasad polemiki to po co zakładasz swój kontrowersyjny wątek? Do tego gdy przychodzi co d oczego twoi oponeńci mają co powiedzieć a ty od razu przyjmujesz postawę agresywną i jedziesz na filozofii 'o gustach się nie dyskutuje' która tylko doprowadza do jałowych dyskusji.

Zachowam się jak pozostali i dodam coś od siebie:
Styl Laloux jest fantastyczny, z wyobraźnią, prosty, ale jednocześnie ciekawy. Designy stoją na wysokim poziomie, pod względem technicznym animacja też oryginalna. Poza tym pochwalę jeszcze miłe dla oka kolory i widoki :)

Takie rzeczy trzeba cenić bo to prawdziwa sztuka animacji, tak zwanego filmu rysunkowego, a nie komputerowego kiczu, który nawet nie ma dobrych designów (choćby Pixar i jego kulfoniaste postacie - okropność).

także tutaj kieruję w wersji niezmienionej moją poprzednią wypowiedź :)) chciałbym dorzucić jedynie dobitny oraz klarowny dowód mojego zaskoczenia w wyniku określenia owego wątku 'kontrowersyjnym'.

mistrzowie polemiki, najszczersze wyrazy wdzięczności z mej jakże skromniutkiej strony za wielki wkład dydaktyczny niesiony poprzez osobiste stanowienie wzorca. chapeau bas!

użytkownik usunięty
GlaniqGce

Mistrzowie polemiki... ja swoje zrobiłem, argumenty napisałem a to ty nie masz niczego ciekawego do powiedzenia, skoro zbaczasz z tematu (wiedząc, że nie umiesz się wybronić:) i zasypujesz nas jakimś tanim wodolejstwem. Zapraszamy za 10 lat jak nauczysz się doceniać sztukę animacji, bo w tej kwestii jesteś narazie pan laik i bezguście. I żaden gust nie ma tu znaczenia, bo jak aniamcja się nie podoba to sie nie podoba, ale trzeba docenić zawsze kunszt. I proszę, zamilknij i nie pajacuj już.

GlaniqGce

Udajesz inteligentnego, a w Twoich wypowiedziach brak jakichkolwiek sensownych argumentów, tylko blablabla, tak potrafi tutaj wielu, ale nie o to chodzi. Nie pasuje Ci ten film - wyraziłeś zdanie to go broń w sposób cywilizowany i na poziomie, nie sztuka zagadać kogoś bzdurami...

Gandahar ma coś, co trudno nazwać, jakąś wewnętrzną magię opartą na prostych środkach przekazu, a do tego dla mojego pokolenia (jestem '82) to sentyment ogromny.....

szarobury1321

Po prostu nie zrozumiałeś o co mu chodzi. Tak jak większość która tu pisała. GlaniqGce swoim postem opisał, charakter przyszłych komentarzy. I choć forma była bufonowata i przejaskrawiona, to jednak bardzo trafna.

GlaniqGce

Maja racje. Jestes GlaniqGce zwyklym, maloletnim snobem, ktory, pod plaszczykiem pseudo-madrych wypowiedzi kreuje sie na znawce. A tak naprawde nic soba nie reprezentujesz... Czytales moze Dulska?:) Na razie jestes nikim i nie masz nic do powiedzenia wsrod powaznych ludzi. Wroc, gdy dorosniesz.

Tigercub

Animację tego filmu ocenił bym tak samo krytycznie. Ale dlatego że mogę ją porównać z animacjami 20-30 lat starszymi, które są nie porównywalnie lepsze. Wiek nie ma tu nic do rzeczy.

ocenił(a) film na 7
GlaniqGce

Moj ojciec kupil mi kasete wideo z tym filmem pod koniec lat 80-tych. Bylem nastolatkiem uwielbiajacym sf, ale niespecjalnie kochajacym filmy animowane. W tym jednak przypadku dalem sie porwac historii, bo naprawde byla fajnie opowiedziana.

ocenił(a) film na 7
GlaniqGce

Jezu, aż to muszę napisać, bo mnie ta dyskusja poćwiartowała i rozwiesiła na drzewie... GlaniqGce, myślę, że wszyscy poza Tobą biorący udział w tej wymianie zdań muszą być niesamowitymi kretynami. Jestem pod wrażeniem, pozdro.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones