PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5778}

Gangi Nowego Jorku

Gangs of New York
7,1 147 713
ocen
7,1 10 1 147713
5,8 27
ocen krytyków
Gangi Nowego Jorku
powrót do forum filmu Gangi Nowego Jorku

Przecież przy tylu nominacjach do oskara fakt że ten film nie dostał on ani jednej statuetki jest czymś niezwykłym w ogóle sama ocena na filmweb mnie zaskakuje i dlatego zastanawiam sie skąd to sie bierze

ocenił(a) film na 8

film jest bardzo dobry, świetnie odwzorowuje tamte czasy
jedynie finałowa walka mnie trochę rozczarowała

użytkownik usunięty
Homer_6

Mnie też nieco rozczarowała finałowa walka lecz scena pokazująca cmentarz oraz przecinający czas był rewelacyjna

I tak jak film " Z piekła rodem " pokazujący znakomicie ducha dawnego Londynu to to samo można powiedzieć o gangach nowego jorku i klimacie tamtego miasta z tamtych lat

ocenił(a) film na 10

oskary często dostają filmy mierne ja się nigdy oskarami nie kieruję.Gangi to wspaniały film,oglądam go sobie raz na pół roku

ocenił(a) film na 8
maxima

Zgadzam się, bardzo dobry film. Nie wiem dlaczego taka lipna średnia.

ocenił(a) film na 8
Kwic

Bo ten film można kochac albo nienawidzić. Wielu filmwebowych użytkowników nudzi obyczajowość, a tu Scorsese wplótł wiele 'dłużyzn' obrazujących społeczność NY tamtych czasów, które miłośników filmów akcji wprowadzają w głęboki sen.

Dla mnie jednak całość wydaje się rewelacyjna - 9/10

bjorker

Akademia wyrządziła temu filmowi wielką krzywdę nie nagradzając go ani jednym Oscarem. Należały mu się przynajmniej 4 statuetki za - scenografię, kostiumy, piosenkę oraz dla Daniela Day - Lewisa. Tyle by wystarczyło jak już tak usilnie nie chcieli mu dać w tych ważniejszych kategoriach.
Gdy pierwszy raz wchodziłem na forum tego filmu i zobaczyłem ocenę 7,2 (możliwe że w tedy była trochę inna ocena, bo to było już ze 3 lata temu, ale na pewno niewiele się zmieniła od tamtej pory) byłem naprawdę zdziwiony. Spodziewałem się oceny w okolicach przynajmniej 7,9 lub nawet 8,0, bo jeśli użytkowników mogą zadowolić słabsze filmy od tego i to dużo np. "Komando" lub "Cobra" które mają podobne oceny - odpowiednio 7,0 i 7,3 (gdyby ludzie znali się przynajmniej trochę na kinie i przy tym odpowiednio myśleli, to te filmy miałyby tu oceny w granicach 5,5 do 6,0) to ja już nie wiem co o tutejszych użytkownikach myśleć. Owszem "Gangi..." nie są najlepszym filmem Scorsese'a, z tym mogę się zgodzić, ale stawiać je w jednym rzędzie z takimi filmami jak właśnie "Cobra" i "Komando" zahacza o parodię. To zupełnie inny poziom.
Podobnie jest z "Aviatorem", nawet nie podobnie bo jeszcze gorzej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones