PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=607562}

Gangster

Lawless
7,4 91 451
ocen
7,4 10 1 91451
7,0 21
ocen krytyków
Gangster
powrót do forum filmu Gangster

Dosc wyraznie film zbieral sie do finalowej sceny, ale niestety ja sie zawiodlem. Spodziewalem
sie czegos lepszego, a dostalem chaotyczna scene bez wyrazu. Moglo i powinno byc lepiej.

(sry za brak polskich znakow)

ocenił(a) film na 7
Koshi

niestety muszę się zgodzić. Właściwie to wszystko w tym filmie było chaotyczne o podziurawionym człowieku, który jako że jest niezniszczalny - przeżył. Troszkę to za bardzo ponaciągane. Na siłę tragizmu szukali.

ocenił(a) film na 8
Daniel8919

bo chcieliscie konca jak zawsze wszyscy gina i chu.. wie co jeszcze a tu niespodzianka pokemony jeb...

ocenił(a) film na 7
sebo8110

może pokemonem to Ty jesteś, bo ja jakoś się nie czuję .... Nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi: nikt nie chciał totalnej rozwałki. Po prostu film d nie urwał i tyle. Nikt mógłby nie zginąć - może wtedy było by lepiej.

ocenił(a) film na 4
sebo8110

Masz coś do pokemonów?Jak tak to pisz w odpowiednim temacie.Co do filmu to, ciężko wytrwać do końca.Postacie przerysowane, fabuła i temat oklepany.To nie jest gangsterskie kino tylko dramat familijny.

ocenił(a) film na 8
Koshi

Nie mogę się zgodzić. Film, paradoksalnie, był dość spokojny, wręcz kameralny. Na końcu ginie czarny charakter, może niezbyt spektakularnie, ale scena współgra przecież z całością. Może oczekiwałeś filmu bardziej sensacyjnego? (więcej strzałów, wybuchy etc.), ale to Twój problem, nie filmu i nie tej historii. Mi film się podobał - właśnie przez pokazanie czasów prohibicji w niekonwencjonalny sposób. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
Koshi

tzn według mnie końcówka byłaby ok gdyby zaprzestali na tym że wszyscy siedzą przy stole i koniec (choć scena jak Hadry wpada do stawu była śmieszna :D) ale niepotrzebnie wyjaśnili wszystkie wątki, mogli zostawić to bez mówienia kto kiedy zginie

i tylko mnie denerwował najmłodszy z braci? strasznie się lansował i właściwie wszystkie te kłopoty przez niego i jego durne popisy

ocenił(a) film na 6
galadriela

No, ja też odczułem, że ten Jack jakoś tak nie przypadł mi do gustu. Zbyt pierdołowaty jak na gangstera, ale to w końcu jego wnuk opisał historę, która była ukazana w filmie, jako ekranizacja ksążki "Hrabstwo ponad prawem".

Zastanawia mnie tylko końcowy fakt... film na faktach, postać Forresta prawdziwa, ale autentycznie żył do grudnia 1965 roku. Akcja filmu kończy się w 1940, kiedy to Forrest wpada do wody i dostaje zapalenia płuc. Wychodziłoby na to, że to nie wtedy umarł... Ktoś wie coś więcej na temat prawdziwej historii?

ocenił(a) film na 7
slitek1

Nie było powiedziane, że dostał zapalenia po wpadnięciu do stawu, w 1940. Najwyraźniej zapalenia płuc dostał w 1965.

galadriela

Widocznie taką miał rolę,starał się dorównać braciom,a że mu niezbyt wychodziło,to inna sprawa,przynajmniej wnuk go nie wybielił.

ocenił(a) film na 8
Koshi

Zgadzam się, film bardzo dobry ale końcówka pozostawia sporo do zyczenia, smierć czarnego charakteru taka nijaka, już lepiej by było gdyby Jack zastrzelił by go w tej bimbrowni a nie bez sensu uciekli i dali mu zyć (troche nielogiczne), no i Forrester niby taki boss a został postrzelony w ramie i nie mógł sie pozbierać, wystawia się na ostrzał a Rakes 6 razy strzela i za każdym razem w niego trafia, takie to naciągane, można to było lepiej rozwiązac.
przeczytałem wpis i moja wypowiedz jest tak samo chaotyczna i nie poukładana jak końcówka filmu Pozdro

diouf89

"przeczytałem wpis i moja wypowiedz jest tak samo chaotyczna i nie poukładana jak końcówka filmu Pozdro"

Świetne, podnosi na duchu przed sesją :)

ocenił(a) film na 10
Koshi

Tez tak uwazam. Lecz wczesniej nie odczulem takiej melancholii i odosobnienia jak wlasnie w tym filmie, gdzie garstki ludzi pedzi bimber w swoich chatkach w gorach, co swiadczy tylko o tym jak dobry jest ten film. Polecam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones