PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=543790}

Gantz

6,3 1 552
oceny
6,3 10 1 1552
Gantz
powrót do forum filmu Gantz

Ale najbliżej mu chyba do Nocnej Straży, wszystko to przesycone japońską filozofia życia.Mimo wszystko bardzo dobrze się to ogląda,dlaczego?
Twórcy nie idą na łatwiznę mimo,ze to "bajka",ale jaka mroczna,jak wszystko zresztą u Japończyków taki to juz naród chyba najbardziej mentalnie skomplikowany psychicznie.
Czyli dostajemy produkt nie ułagodzony jak to widzimy w kinie amerykańskim,jest do tego mrocznie i krwawo i jeszcze bardzo wiarygodna gra młodych aktorów.
Naprawdę duza odmiana.Efekty na całkiem dobrym poziomie,które wspiera dobra muzyka,szczególnie warto przesłuchać ją na końcowych napisach gdzie dla cierpliwych czeka jeszcze jedna scena a pozniej juz na samym końcu...Jeszcze jedna.

ocenił(a) film na 7
aronn

Chodziło oczywiście nie o Nocną Straż tylko o Straz Nocną,bo to dwa rózne filmy.

ocenił(a) film na 8
aronn

Możliwe ,że inspirowano się tymi filmami ,w każdym razie głównym wzorcem jest komiks bo to na jego podstawie powstał film.
Osobiście mi film przypadł do gustu ,bardzo dobrze się oglądało. Polecam też drugą część , wydaje się nieco gorsza ,jednak i tak świetnie się ogląda:)

ocenił(a) film na 7
Fireghost

No zdawałem sobie sprawę,ze na podstawie komiksu,drugą część obejrzę na pewno.

ocenił(a) film na 6
aronn

Po filmie postanowiłem sięgnąć do oryginału czyli mangi. Z przykrością stwierdzam że wszelkie zmiany (a było ich sporo) wpłynęły niekorzystnie na film. Co do inspiracji Strażą Nocną (chodzi o ten rosyjski z 2004?) to jakoś nie widzę podobieństw. Teraz po zapoznaniu się również z manga mogę stwierdzić ze film jest słaby, anime średnie (ach ta denerwująca końcówka), a manga całkiem ciekawa (choć autor trochę namieszał w pewnych momentach). Nie pozostaje mi teraz nic innego jak czekać na kolejne rozdziały mangi oraz obejrzeć drugą część z ciekawości :)

ocenił(a) film na 7
aronn

No jestem,po drugiej części...Troche mały zawód,zbyt dużo uproszczeń fabularnych(czyli wszystkie chwyty dozwolone)ja wiem,ze to "bajka"ale mimo wszystko za bardzo pojechali na łatwiznę,nie mówiąc,ze odnośnie końca,wszystkich rzeczy nie skumałem...

ocenił(a) film na 8
aronn

z ust mi to wyjałes ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones